Marihuana Ogranicza Nadużywanie Opioidów

Marihuana ogranicza nadużywanie opioidów u osób starszych.

Liczba recept na opioidy stale rosła w ciągu ostatniej dekady, co oznacza, że ​​mniej więcej jeden na pięciu pacjentów szuka pomocy w doświadczanych schorzeniach. Podobnie, nastąpił wzrost nadużywania opioidów w całym kraju, przy czym ponad jedna trzecia osób nadużywających opioidów ma ponad 65 lat (tylko 13% populacji to seniorzy).

Nadużywanie opioidów jest szczególnie niepokojące wśród seniorów ze względu na głęboki wpływ, jaki narkotyki te mogą mieć na organizm. Jednak wpadka, i dany senior może przypadkowo podwoić swoją dawkę i nie obudzić się następnego ranka. Jednak pomimo rażących obaw związanych z uzależnieniem od opioidów w starszym wieku, lekarze, farmaceuci i członkowie rodziny rzadko podejmują wysiłki w celu zmniejszenia spożycia opioidów wśród pacjentów – uważa się, że większość narkomanów to w końcu młodzi mężczyźni, a nie babcia.

Jednak uzależnienie od opioidów wśród seniorów to poważny problem, którym należy się zająć. Ponieważ tak łatwo jest starszej osobie wejść do lekarza, wymienić swoje dolegliwości, a następnie wyjść z nową, wysokodawkową receptą, szczególnie łatwo jest im uzyskać wiele recept od wielu lekarzy bez namysłu. Skutkiem czego może być wysoka tolerancja na lek, konieczność stosowania pigułek zapasowych „na wszelki wypadek” i niemożność funkcjonowania bez nich. Pacjenci często przyjmują dawkę większą niż zalecana lub mieszają ją z innymi lekami i alkoholem, aby osiągnąć pożądaną ulgę.

Najgorsze w przypadku uzależnienia od opioidów w starszym wieku jest jednak to, że może to być śmiertelne. Kiedy opioidy są przepisywane na przewlekły ból, lek można przyjmować codziennie, być może kilka razy dziennie, aby złagodzić ból. Zamiast środków rehabilitacyjnych, seniorom przepisuje się opioidy – które mają zapewnić tymczasową ulgę. Nadużycia i uzależnienie naturalnie następują po sobie.

Oznaki nadużywania opioidów przez osoby starsze

Objawy nadużywania opioidów w podeszłym wieku są bardzo podobne do objawów przewlekłego bólu – depresji, letargu, drażliwości i wahań nastroju – ale są też subtelne oznaki, które mogą wskazywać na uzależnienie lub nadużywanie leku u osób starszych. Na przykład, czy osoba wydaje się mieć wyrzuty sumienia po zażyciu leków? Czy ukrywa potrzeby i częstotliwość zażywania opioidów? Czy dana osoba ma więcej niż jednego lekarza lub farmaceutę? Czy on lub ona ma trudności z utrzymaniem prostoty historii dotyczących celu recepty? Jeśli odpowiedziałeś „tak” na którekolwiek z tych pytań, twoja ukochana osoba może być uzależniona od opioidów. Jeśli tak jest, nadszedł czas na poważną rozmowę o problemach zdrowotnych i możliwych alternatywach dla opioidów.

Konopie mogą pomóc w ograniczeniu epidemii opioidów

Niektóre z najczęstszych powodów, dla których seniorzy sięgają po opioidy to przewlekły ból, fibromialgia, bóle głowy i zapalenie stawów – wszystkie z nich można również leczyć za pomocą konopi. Co więcej, konopie indyjskie mogą być używane w połączeniu z innymi lekami, aby poprawić ich skuteczność i zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju silnej tolerancji. To doskonała wiadomość dla każdego, kto cierpi na przewlekły ból lub zaburzenia snu, ponieważ może zmniejszyć ilość opioidów potrzebnych do znalezienia ulgi bez ryzyka niebezpiecznej kombinacji leków. Niezależnie od tego, czy jest to potrzebne do natychmiastowej, czy długotrwałej ulgi, dostępnych jest wiele produktów z konopi indyjskich, które pomagają zmniejszyć uzależnienie od opioidów.

Ale być może najbardziej obiecującą korzyścią z używania konopi indyjskich jest niemożność spowodowania śmiertelnego przedawkowania. Według Leaf Science receptory kannabinoidowe (w przeciwieństwie do receptorów opioidowych) nie znajdują się w obszarze mózgu kontrolującym oddychanie, co prawdopodobnie może być powodem, dla którego nie dochodzi do śmiertelnego przedawkowania kannabinoidów. Jeśli pacjent wymaga większej dawki opioidów niż zalecana, może zdecydować się na uzupełnienie leków konopiami indyjskimi, aby uniknąć potencjalnie zagrażającego życiu przedawkowania.

Ból często towarzyszy starzeniu się, ale nie musi być stały. Dla osób cierpiących na przewlekły ból opioidy nie są rozwiązaniem; są tylko tymczasowym źródłem ulgi. Na szczęście, konopie mogą pomóc w bezpiecznym i skutecznym leczeniu przewlekłego bólu bez ryzyka śmiertelnego przedawkowania lub innych powikłań medycznych.

Czy używasz marihuany do bólu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.