Czy cannabis wpływa na nasz sen?

Czy cannabis wpływa na nasz sen? Czy cannabis wpływa na to jak dobrze śpimy?

Oprócz tego, że THC odgrywa potencjalną rolę w zmniejszaniu poziomu dopaminy, czego jeszcze mogą się po nim spodziewać użytkownicy marihuany?

Anegdotyczne dowody użytkowników sugerują, że po paleniu marihuany generalnie lepiej się śpi. Wiele osób zgłasza, że śpi o wiele lepiej, ale poranne uczucie ospałości może być trudne do pokonania po takiej nocy. Czy są jakieś naukowe badania na poparcie tej tezy?

Dwa badania, pierwsze przeprowadzone w 1975 roku, a drugie w 2004 roku, przyniosły stosunkowo niejednoznaczne wyniki. Obydwa zwróciły uwagę na skrócenie długości snu REM, ale długość fazy głębokiego snu pozostała w przybliżeniu taka sama. Można także przypuszczać, że zmniejszenie długości snu REM może powodować uczucie zmęczenia odczuwalne rano po paleniu marihuany.

Jednak oba badania mają jedną wspólną – ogromną liczbę zmiennych, które należy zbadać. Wyniki są nadal zbyt niejednoznaczne, aby wyciągać satysfakcjonujące wnioski. Zamiast tego, potrzebne są dalsze badania, w których uwzględni się wielkość próby, wiek uczestników, rodzaj palonych odmian i wszelkiego rodzaju przechodzone choroby.

Jedno jest pewne; wydaje się, że istnieje pewna korelacja pomiędzy paleniem marihuany a snem. Jednak dokładna przyczyny występowania uczucia zmęczenia rano nadal nie jest zmiana.

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Koniecznie podzielcie się nim z nami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.