Czy cannabis wpływa na nasz sen?

Czy cannabis wpływa na nasz sen?, KonopiaLeczy.com

Czy cannabis wpływa na nasz sen? Czy cannabis wpływa na to jak dobrze śpimy?

Oprócz tego, że THC odgrywa potencjalną rolę w zmniejszaniu poziomu dopaminy, czego jeszcze mogą się po nim spodziewać użytkownicy marihuany?

Anegdotyczne dowody użytkowników sugerują, że po paleniu marihuany generalnie lepiej się śpi. Wiele osób zgłasza, że śpi o wiele lepiej, ale poranne uczucie ospałości może być trudne do pokonania po takiej nocy. Czy są jakieś naukowe badania na poparcie tej tezy?

Dwa badania, pierwsze przeprowadzone w 1975 roku, a drugie w 2004 roku, przyniosły stosunkowo niejednoznaczne wyniki. Obydwa zwróciły uwagę na skrócenie długości snu REM, ale długość fazy głębokiego snu pozostała w przybliżeniu taka sama. Można także przypuszczać, że zmniejszenie długości snu REM może powodować uczucie zmęczenia odczuwalne rano po paleniu marihuany.

Jednak oba badania mają jedną wspólną – ogromną liczbę zmiennych, które należy zbadać. Wyniki są nadal zbyt niejednoznaczne, aby wyciągać satysfakcjonujące wnioski. Zamiast tego, potrzebne są dalsze badania, w których uwzględni się wielkość próby, wiek uczestników, rodzaj palonych odmian i wszelkiego rodzaju przechodzone choroby.

Jedno jest pewne; wydaje się, że istnieje pewna korelacja pomiędzy paleniem marihuany a snem. Jednak dokładna przyczyny występowania uczucia zmęczenia rano nadal nie jest zmiana.

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Koniecznie podzielcie się nim z nami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.