Sprzedaż Legalnej Marihuany Gwałtownie Wzrosła

Sprzedaż legalnej marihuany gwałtownie wzrosła w 2020 roku.

Sprzedaż legalnych produktów marihuany wzrosła o ponad 7 miliardów dolarów w 2020 roku, zgodnie z analizą danych dotyczących przychodów stanu.

W sumie, klienci kupili około 17,9 miliardów dolarów w produktach z konopi indyjskich od legalnych sprzedawców w 2020 roku – w porównaniu z 10,7 miliardami dolarów w 2019 roku.

Analiza objęła sprzedaż zarówno od sprzedawców medycznych, jak i przeznaczonych dla dorosłych.

Wzrost sprzedaży był w dużej mierze spowodowany przez klientów kupujących większe ilości konopi indyjskich na transakcję detaliczną niż kiedykolwiek wcześniej. Ta zmiana rozpoczęła się w marcu, na początku pandemii COVID-19 i utrzymywała się stabilnie przez pozostałą część roku.

W czasie pandemii COVID-19 organy regulacyjne w kilku stanach określiły sprzedawców marihuany jako „podstawowe firmy”, co pozwoliło im pozostać otwartymi na mniej restrykcyjnych lub, w niektórych przypadkach, nowych przepisach awaryjnych mających na celu ułatwienie dostępu klientom.

W rezultacie kilka stanów zgłosiło bezprecedensową wielkość sprzedaży detalicznej wiosną i latem.

Według analizy największymi rynkami sprzedaży marihuany w 2020 roku były: Kalifornia, Kolorado, Waszyngton i Floryda. Dziewięć stanów podwoiło łączną sprzedaż w 2019 roku.

Komentując te sumy, zastępca dyrektora NORML Paul Armentano powiedział:

„Dramatyczny wzrost sprzedaży detalicznej marihuany jest nie tylko odbiciem zwiększonego popytu konsumenckiego, ale także wynikiem przejścia wielu konsumentów z nielegalnego rynku na naziemny legalny rynek. W miarę jak te państwowe rynki wciąż dojrzewają i stają się bardziej dostępne, konsumenci będą nadal przyciągać do nich i oddalać się od podziemnego rynku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.