Doktor Sanjay Gupta kwestionuje federalny patent na medyczną marihuanę

doktor-medyczna-marihuana-kwestionuje-medyczna-marihuane-lekarstwo

W ostatnim eseju dla CNN doktor Sanjay Gupta zadał jedno z trudniejszych pytań – „Jak rząd może odmówić czerpania korzyści z marihuany, skoro posiada patent na te korzyści?”

Rzeczywiście, w 2003 roku Amerykańskiemu Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej został przyznany patent numer 6630507.

Patent zastrzega zastosowanie „kannabinoidów” – klasy aktywnych składników marihuany – jako „neuroprotektorów i przeciwutleniaczy”, aplikacją od udarów mózgu, urazów mózgu do choroby Alzheimera i demencji związanej z HIV.

Z drugiej strony, doktor Gupta zauważa, że marihuana nadal jest sklasyfikowana jako substancja Grupy 1, która jest określona przez federalną ustawę jako „najbardziej niebezpieczny” narkotyk „bez aktualnie akceptowanych celów i zastosowań medycznych.”

W poszukiwaniu przyczyny tej oczywistej sprzeczności, doktor Gupta udał się do FDA. Ale jego „powtarzające się prośby o wywiad” były odmawianie.

National Institute on Drug Abuse (NIDA) był bardziej skłonny do rozmowy. Doktor Nora Volkow, która stoi na czele instytutu, powiedziała doktorowi Gupta, że wierzy, iż ograniczenia dotyczące marihuany muszą być poluzowane jeśli chodzi o naukowców,

Niestety, doktor Gupta nie dowiedział się większej ilości szczegółów na temat rządowego patentu marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.