Różnica pomiędzy paleniem a waporyzowaniem

waporyzowanie-odparowywanie-parowanie-marihuana-thc-cbd-medyczna-marihuana

Palenie wymaga od substancji (w tym przypadku od marihuany) spalenia, w którego wypadku powstaje produkt uboczny (dym), który jest wchłaniany do krwiobiegu. Kiedy marihuana jest palona, niebezpieczne substancje rakotwórcze są uwalniane z ziół do płuc. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie jest tajemnicą, że palenie jest główną przyczyną raka płuc i wielu innych problemów z oddychaniem.

W przeciwieństwie, waporyzowanie prawie w ogóle nie produkuje dymu. Zamiast tego, zioła ogrzewa się poniżej temperatury spalania (380-410 ° F), przez konwencję, w którym to momencie aktywne związki i pełny smak jest emitowany bez palenia. Ponieważ materiał jest podgrzewany, a nie spalony, wytwarzane opary są w 95% wolne od rakotwórczego dymu. Kiedy marihuana jest ogrzewana w znacznie niższej temperaturze, podczas parowania w porównaniu do palenie, ekspozycja na szkodliwe działania środków chemicznych i rakotwórczych zmniejsza się prawie całkowicie, w wyniku ogólnie zdrowszego doświadczenia.

Z biegiem lat, badania wykazywały raz po raz, że odparowanie ma przeważające korzyści dla zdrowia i jest o wiele zdrowszą alternatywą dla palenia. Niezależne badania przeprowadzone przez Uniwersytet w San Francisco, Uniwersytet w Albana, Uniwersytet w Południowej Kalifornii i Uniwersytet Leiden, wszystkie stwierdziły, że przy waporyzowaniu „nie było praktycznie żadnej ekspozycji na działania szkodliwych produktów spalania, i że „jest możliwe odparowywanie medycznie aktywnych związków poprzez ogrzewanie w niższej temperaturze niż temperatura spalania, a tym samym wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie szkodliwego dymu toksyn, które są normalnie obecne w dymie.”

Oprócz wyżej wymienionych korzyści dla zdrowia, istnieje także inna wielka zaleta waporyzowania: większy haj! W badaniu opublikowanym przez PubMed.gov, absorpcja THC jest o 70% wyższa w przypadku korzystania z waporyzatora niż palenia jointa, 60% wyższe niż palenia z fifki oraz o 30% wyższe niż przy użyciu bongo.

Wynika to z aktu, że para wodna jest pochłaniana przez płuca dużo szybciej i łatwiej niż dym. Dym jest dużo gorętszy niż para, a gorące powietrze jest mniej gęste od chłodnego, para wodna zawiera znacznie większe ilości THC niż dym. Ponieważ dym zajmuje większą objętość niż para, nie można dopasować gęstości pary i dlatego zawiera on mniej ogólnego THC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.