Prawdziwy powód, aby jeść surową marihuanę? THCA!

Czy kiedykolwiek próbowałeś surowego soku z marihuany, lub koktajlu który go zawierał? Świeże i nie podgrzane cannabis jest bogate w związki zwane kwasami kannabinoidowymi. W przeciwieństwie do podgrzanej marihuany, kwasy kannabinoidowe nie powodują haju. Zamiast zmiany świadomości zapewniają wiele korzyści zdrowotnych. THCA jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych kwasów kannabinoidowych, często występujący aż w 20 procentach w danej roślinie.

Większość osób znających cannabis wie, że zioło jest powszechnie palone. Po wyjątkowo długim dniu nie ma nic lepszego niż palenie marihuany. Jednak jak się okazuje, korzystnym może być również korzystanie z surowej marihuany. Surowa marihuana to marihuana, która nie została podgrzana ani poddana żadnemu innemu procesowi. Kiedy jest świeża, niepodgrzana, gruczoły żywiczne (trichomy) są bogate w związki nazywane kwasami kannabinoidowymi.

Jednym z występujących w największej ilości jest kwas tetrahydrokannabinolowy (THCA), który jest prekursorem słynnego, psychoaktywnego tetrahydrokannabinolu (THC).

Świeże cannabis, które nie jest podgrzane nie zawiera wiele THC – a czasem w ogóle. Zamiast tego, kannabinoid jest obecny w roślinie jako THCA. Uważa się, że THCA nie jest psychoaktywne, co oznacza, że nie powoduje „haju”, charakterystycznego dla spożywanego lub inhalowanego cannabis.

Aby doświadczyć uczucia haju, pączek lub liść musi zostać rozgrzany. Ciepło stymuluje proces zwany dekarboksylacją, w którym temperatura przekształca THCA w bardziej znany związek – THC. THC jest produktem powstającym z podziału THCA.

Niestety, większość badań dotyczących cannabis koncentruje się na psychoaktywnym THC. Jednak w ostatnich latach, surowa marihuana staje się coraz bardziej modna.

Istnieje wiele badań, które należy wykonać w odniesieniu do THCA. Przedkliniczne badania ujawniły szeroki zakres potencjalnych zastosowań THCA. THCA wykazuje wiele korzystnych efektów odnośnie układu endokannabinoidowego (ECS). System endokannabinoidowy opisywany jest jako największa sieć neuroprzekaźników w organizmie.

Według różnych źródeł, THCA ma szerszy zakres wpływu na ECS niż THC oraz CBD. Niektóre z efektów THCA obejmują działanie antyspazmatyczne, przeciwdrgawkowe, zwalczające bezsenność oraz wspomagające odporność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.