Prawie 30% Kobiet Stosuje Cannabis w Menopauzie

Prawie 30% kobiet zgłosiło stosowanie cannabis w leczeniu objawów menopauzy.

Według danych przedstawionych na dorocznym spotkaniu North American Menopause Society, prawie trzy na dziesięć kobiet zażywało lub obecnie używa konopi indyjskich w celu kontroli doświadczanych objawów menopauzy.

Zespół badaczy związanych z San Francisco VA Medical Center zbadał wzorce zgłaszanego przez osoby zażywania konopi indyjskich w związku z objawami menopauzy na próbie 232 kobiet weteranów (średni wiek 56 lat).

Naukowcy mówią, że:

„Obecne lub wcześniejsze używanie konopi indyjskich w leczeniu objawów menopauzy zostało zgłoszone przez 27 procent wszystkich uczestniczek, a dodatkowe 10 procent wyraziło zainteresowanie przyszłym użyciem rośliny.

Natomiast tylko 19 procent zgłosiło tradycyjne formy leczenia objawów menopauzy, w tym hormonalną terapię menopauzalną”.

Używanie konopi indyjskich było najczęściej zgłaszane wśród kobiet doświadczających uderzeń gorąca i nocnych potów. Niektórzy respondenci skarżyli się również na bezsenność.

Komentując badanie, jeden ze specjalistów powiedział:

„Chociaż terapeutyczne stosowanie konopi indyjskich przez weteranów nie jest czymś zupełnie rzadkim, to badanie to jest jednym z pierwszych, które podkreślają stosowanie marihuany przez weteranów w tej konkretnej chorobie.

Biorąc pod uwagę stosunkowo wysoki wskaźnik zażywania konopi indyjskich wśród kobiet w tej grupie, naukowcom i innym osobom zaleca się dalsze badanie ich bezpieczeństwa, skuteczności i częstości występowania wśród kobiet w okresie menopauzy”.

Autorzy badania podsumowali: „Stosowanie konopi indyjskich w leczeniu objawów menopauzy było powszechne w tej próbce weteranów wieku średniego w Północnej Kalifornii [gdzie używanie marihuany jest legalne].

Te odkrycia podkreślają znaczenie zrozumienia potencjalnych zagrożeń, korzyści i skuteczności marihuany w tym stanie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.