Pięć Ciekawostek na Temat Konopi

weed-eat-sleep-weed-repeat

1. Przez tysiące lat, 90% żagli i lin na wszystkich statkach wykonywana była z konopi. Słowo „płótno” (ang. canvas) pochodzi od słowa „canevas”, które pochodzi od łacińskiego słowa cannabis.

2. W 1938 roku, konopie nazwano „Miliardową uprawą”. Był to pierwszy raz, kiedy potencjał biznesowy uprawy miał przekroczyć miliard dolarów.

3. Pierwszymi uprawami w wielu krajach były konopie. 1850 rok był rokiem szczytowym dla Kentucky – 40.000 ton konopi. Konopie były największą uprawą aż do 20 wieku.

4. W 1916 roku rząd Stanów Zjednoczonych przewidywał, że od 1940 roku cały papier pochodzić będzie z konopi, i wtedy nie trzeba będzie wycinać więcej drzew. Badania rządowe podają, że jeden akr konopi przekłada się na 4.1 akrów drzew. Planowano prace w celu realizacji takich programów.

5. Najstarsze wzmianki na temat uprawy konopi pochodzą sprzed 5000 lat z Chin, choć uprzemysłowienie konopi prawdopodobnie sięga starożytnego Egiptu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.