Jak Długo THC Pozostaje w Twoim Organizmie?

Jak długo olej THC pozostaje w twoim organizmie?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to odwieczne pytanie. Dzieje się tak, ponieważ wiele zależy od samego organizmu, metabolizmu i częstotliwości spożywania produktów z marihuany.

Każdy organizm jest inny, więc ślady oleju THC (przede wszystkim metabolitu THC-COOH) mogą pozostawać w Twoim organizmie dłużej niż w organizmie Twojego przyjaciela.

To powiedziawszy, jest kilka dobrych wiadomości bazowych, które możesz zapamiętać:

1. Jeśli jesteś lekkim palaczem marihuany – powiedzmy, raz na trzy miesiące – THC może pozostawać w twoim systemie od dwudziestu czterech godzin do ośmiu dni.
2. Jeśli jesteś nałogowym palaczem marihuany – powiedzmy, palisz kilka razy w tygodniu – THC może pozostawać w twoim ciele od tygodnia do siedemdziesięciu siedmiu dni po ostatnim paleniu.

Najczęściej to pytanie pada w kontekście testów na obecność narkotyków. Jeśli masz do czynienia z nieuchronnym naruszeniem Twojej prywatności (a.k.a. testem na obecność narkotyków), dobrą praktyczną zasadą jest dać swojemu ciału miesiąc na oczyszczenie sięgnięcie

Czasami jednak nie masz czasu do stracenia. Mając to na uwadze, oto kilka bardziej szczegółowych liczb, które mówią ci, jak długo olej THC pozostaje w twoim systemie.

Ślina

Ślady THC mogą pozostawać w ślinie od 24 do 72 godzin. Ponownie, zależy to od wielu czynników, takich jak czułość testu i ilość wypalonej marihuany.

Jeśli nie jesteś przewlekłym, ciężkim użytkownikiem, zwykły wymaz ze śliny nie wykaże nic po 24 godzinach od stosowania cannabis.

Bardziej czułe testy mogą wykryć śladowe ilości do 72 godzin po spożyciu. Ale znowu te testy są drogie, więc nie są często używane. Jeśli jesteś przewlekłym, ciężkim użytkownikiem, test śliny może wykryć THC nawet przez tydzień po ostatnim paleniu.

Krew

Jeśli jesteś lekkim konsumentem cannabis, THC-COOH może pozostawać w Twoim krwiobiegu przez jeden do dwóch dni. Jeśli jesteś ciężkim konsumentem, może pozostawać we krwi przez jeden do siedmiu dni.

Na poziomie chemicznym metabolity THC mają okres półtrwania 7 dni. Oznacza to, że po ostatnim paleniu, ilość THC-COOH co tydzień będzie się zmniejszać o 50%.

Powiedzmy, że w sobotę palisz, co powoduje, że poziom THC-COOH we krwi wynosi 200 nanogramów na mililitr (ng/ ml) (typowa miara metabolitów we krwi).

Jeśli nie będziesz palić więcej marihuany w tym tygodniu, do następnej soboty poziom THC-COOH w Twoim organizmie będzie o 50% niższy niż podczas pierwszego palenia. To dałoby wykrywalne poziomy metabolitów na poziomie 100ng/ ml. Pamiętaj, że typowy próg badania moczu to 50ng/ ml.

Do drugiej soboty (dwa tygodnie później) poziomy metabolitów ponownie spadną o połowę, co daje odczyt 50ng/ ml. To jest próg testu, ale w tym momencie jesteśmy na dobrej drodze i może się to udać.

W trzecią sobotę (trzy tygodnie po zaprzestaniu leczenia) poziom metabolitów osiągnie 25ng/ ml, a do czwartej – 12,5 ng/ml.

Te poziomy są prawie niewykrywalne za pomocą konwencjonalnych testów, więc możemy stwierdzić, że organizm potrzebuje 3-4 tygodni, aby być „wolnym od narkotyków”, jeśli nie zrobisz nic, aby mu pomóc.

Niestety, niewiele możesz zrobić, jeśli w pierwszym lub dwóch tygodniach po rzuceniu palenia, jedzenia lub w jakikolwiek inny sposób musisz wykonać badanie krwi.

Nie możesz przyspieszyć pracy wątroby i nerek metodami zewnętrznymi – to, co jest w Twojej krwi, jest w Twojej krwi tak długo, jak to zajmie, zanim samo się wyrówna. Na szczęście badania krwi nie są tak powszechne.

Mocz

THC-COOH można wykryć w moczu przez miesiąc po spożyciu (w przypadku lekkich użytkowników). Metabolit można wykryć w moczu przez dwa i pół miesiąca po spożyciu, jeśli jesteś przewlekłym, ciężkim użytkownikiem.

Testy moczu są najczęstsze, ponieważ są łatwe do wykonania. Są również najłatwiejsze do pokonania – jeśli zajdzie taka potrzeba.

Włosy

Test narkotykowy na włosy jest prawdopodobnie najgorszą opcją, z jaką możesz się zmierzyć. Jasne, badanie krwi jest złe, ponieważ niewiele można zrobić, aby przyspieszyć eliminację THC-COOH, ale krew oczyści się sama w ciągu kilku tygodni.

Badanie moczu może przewidzieć na miesiąc lub dwa w przyszłość, i oprócz tego istnieją także sposoby na “przepłukanie” systemu.

Niestety w przypadku włosów jest nieco inaczej. Ślady THC-COOH mogą pozostawać w komórkach przez dziewięćdziesiąt dni lub dłużej. Tak, to trzy miesiące lub dłużej! I naprawdę nic nie możesz zrobić, aby wpłynąć na wyniki testu. Żadna ilość wody, którą pijesz, nie zmieni komórek we włosach.

Na szczęście testy włosów nie są tak powszechne, więc nie jest to coś, o co naprawdę musisz się martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.