Stosowanie Marihuany Podczas Bólu Menstruacyjnego

Ból miesiączkowy to powszechnie występujący problem, który dotyka duży procent kobiet w wieku rozrodczym. Istnieje wiele środków uśmierzających ból, które nie implikują używania narkotyków. Marihuana jest jednym z nich.

Aktualne statystyki wskazują, że 75% kobiet poniżej 25 roku życia boryka się z PMS, a w rzeczywistości od 25% do 50% z nich cierpi na ten stan od od 25 roku życia do nadejścia menopauzy. Większość z nich używa leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, aby poradzić sobie z bólem oraz innymi objawami. Jednak częste stosowanie leków, takich jak ibuprofen, może powodować szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak brak równowagi flory jelitowej, która jest odpowiedzialna za wiele problemów zdrowotnych. Aby uniknąć masowego stosowania leków, przygotowaliśmy bardzo ciekawy zestaw naturalnych środków, które mogą pomóc złagodzić bóle menstruacyjne.

Dlaczego miesiączki są tak bolesne?

Wiele kobiet cierpi na bolesne miesiączkowanie, czyli ból spowodowany skurczami mięśni macicy podczas menstruacji. Ból brzucha, ból pleców, biegunka, ból głowy i skurcze to jedne z najczęstszych objawów. Istnieją dwa rodzaje bolesnego miesiączkowania, z których każdy ma swoje przyczyny i konsekwencje:

Pierwotne bolesne miesiączkowanie:

To najczęstsze bóle menstruacyjne i nie są spowodowane żadnym innym towarzyszącym stanem.
Te bóle powodowane są przez substancję chemiczną zwaną prostaglandyną, która powoduje skurcze, aby pomóc macicy usunąć wyściółkę, która nagromadziła się podczas cyklu miesiączkowego. Jeśli nie nastąpi zapłodnienie, bogata w krew wyściółka macicy zostaje zrzucona, ponieważ nie jest już potrzebna. Ból spowodowany pierwotnym bolesnym miesiączkowaniem pojawia się zwykle w bardzo młodym wieku i czasami znika po porodzie.

Wtórne bolesne miesiączkowanie:

Najczęściej występujące u kobiet w wieku powyżej 30 lat, spowodowane jest chorobą narządów rodnych kobiety, taką jak endometrioza.

Czy marihuana może pomóc złagodzić bóle menstruacyjne?

Według niektórych badań odpowiednia dawka kannabinoidów może złagodzić bóle dzięki interakcji z receptorami układu endokannabinoidowego. Badania pokazują, że kobiety cierpiące na skurcze menstruacyjne mogą odnieść ogromne korzyści ze stosowania marihuany w leczeniu obu rodzajów bolesnego miesiączkowania. Udowodniono, że używanie konopi indyjskich i łagodzenie bólu menstruacyjnego są powiązane ze względu na duże stężenie receptorów endokannabinoidowych w macicy oraz jej wyściółce.

Jakie inne rośliny mogą pomóc w walce ze skurczami menstruacyjnymi?

Marihuana nie jest jedyną rośliną o właściwościach przeciwbólowych, która może łagodzić bóle menstruacyjne. Jeśli chcesz złagodzić cierpienie, możesz użyć następujących roślin:

• Bylica roczna (Artemisa annua)

Dzięki wysokiej zawartości flawonoidów, ta roślina jest bardzo przydatna w leczeniu skurczów menstruacyjnych, ale nie tylko. Działa również na poziomie hormonalnym, wykazując wysokie właściwości estrogenowe, ściągające i przeciwzapalne.

• Bawełniana lawenda

Kolejnym wielkim sprzymierzeńcem jest bawełniana lawenda ze względu na swoją zdolność do regulowania cykli miesiączkowych dzięki właściwościom estrogenowym, przeciwzapalnym, a przede wszystkim przeciwskurczowym.

• Wierzba biała

Jedna z najskuteczniejszych roślin na bóle menstruacyjne dzięki dużej zawartości kwasu salicylowego, który wzmacnia jej właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomimo dość nieprzyjemnego smaku, roślina ta jest zdecydowanie warta spróbowania, jeśli cierpisz na bolesne miesiączkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Stosowanie Marihuany Podczas Bólu Menstruacyjnego”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.