Pieniądze Powinny Być Ostatnim Powodem Legalizacji Marihuany

Pieniądze Powinny Być Ostatnim Powodem Legalizacji Marihuany, KonopiaLeczy.com

Dlaczego pieniądze powinny być ostatnim powodem, dla którego należy zalegalizować marihuanę?

Często można usłyszeć, jak zwolennicy i przeciwnicy mówią o dochodach z konopi indyjskich jako o jednym z głównych motywatorów legalizacji. Oczywiście – podczas czasów, w które uderzył koronawirus pomysł generowania nowego strumienia przychodów poprzez legalizację jest kuszący – jednak nie możemy tracić z oczu prawdziwego celu legalizacji.

Łatwo zgubić się w narracji forsowanej ze wszystkich stron. Z obozu legalizacji mówi się, że „marihuana nie jest zła”, „jest nieszkodliwa” itd. Chociaż dla większości ludzi, którzy spożywają konopie, może to być prawda, z pewnością nie jest to prawdą dla wszystkich.To jest jedna rzecz, której my, ludzie, jesteśmy winni – pośpieszne uogólnienia. W zależności od osobistych poglądów na temat rośliny, łatwo powiedzieć, że „marihuana jest, albo nie jest zła”, ale prawda jest zawsze o wiele bardziej złożona niż dychotomia „dobro kontra zło”.

Co więcej, idea legalizacji wykracza daleko poza pojęcie „rośliny” czy „narkotyku”, ale wkracza w sferę „własności” i „suwerenności”. Temat jakiegokolwiek zażywania narkotyków odnosi się bezpośrednio do „kto ma najwyższą władzę nad twoim ciałem?”

Większość ludzi zgodziłaby się, że jednostka powinna zawsze mieć ostatnie słowo, jeśli chodzi o własne zdrowie i ciało. W końcu społeczeństwo uważa „działanie bez zgody” za coś, co powinno zostać ujawnione i zakazane.

Pieniądze Powinny Być Ostatnim Powodem Legalizacji Marihuany, KonopiaLeczy.com

Innymi słowy, jeśli ktoś zmusza kogoś do zrobienia czegoś wbrew jego woli – jest to uważane za złe.

Jednak z jakiegoś powodu – nie dotyczy to rządu. Rząd może użyć siły, aby pozbawić kogoś wolności za nieprzestrzeganie polityki, która narusza podstawową istotę Konstytucji.

„Życie, wolność i pogoń za szczęściem” oznacza, że ​​jednostka ma prawo do życia, które odzwierciedla jej własny system wartości. W przypadku konopi, które są rośliną leczniczą – samo ograniczenie dostępu lub groźba ścigania karnego jest bezpośrednią przeszkodą dla niezbywalnego prawa jednostki do „życia, wolności i dążenia do szczęścia”.

Nawet Meksyk uznał, że spożywanie konopi jest podstawowym „prawem człowieka”, ponieważ wykracza poza zwykłe pojęcie narkotyku. Jest to roślina o głębokich kulturowych i medycznych korzeniach, która służy ludzkości od zarania dziejów nowożytnych.

Politycy się tym nie przejmują – widzą tylko pieniądze

Od ponad dziesięciu lat omawiamy treści związane z konopiami indyjskimi i widzimy, jak tylko garstka polityków wspiera marihuanę z zasady. Większość patrzy na to ze względu na pieniądze lub wpływ polityczny, jaki otrzymują, zmieniając swoją pozycję zależnie od tego, co jest bardziej korzystne.

Jeśli w centrum kampanii legalizacji marihuany są pieniądze, możesz być prawie pewien, że „wola ludzi” zajmuje jedno z ostatnich miejsc i że ci, którzy mają pieniądze zawsze będą decydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.