Pij więcej wody, gdy palisz cannabis

85% wszystkich Amerykanów cierpi na chroniczne odwodnienie. U 47% Amerykanów (zwłaszcza u osób starszych) mechanizm wyczuwania pragnienia jest tak słaby, że bardzo często mylony jest on z głodem. Nawet delikatne nawodnienie wystarczy, aby metabolizm spowolnił nawet o 40%. Jedna szklanka wody redukuje uczucie głodu u praktycznie 100% osób. Brak odpowiedniego nawodnienia jest także głównym powodem odczuwania zmęczenia w ciągu dnia.

Brak odpowiedniego nawodnienia jest główną przyczyną występowania zaparć. Brak odpowiedniego nawodnienia jest przyczyną fałszywych oznak demencji oraz utraty pamięci. Oznaki odwodnienia mogą naśladować objawy zawału serca.

Woda oczyszcza cerę i usuwa zanieczyszczenia z organizmu. Woda pomaga w trawieniu oraz je poprawia. Spożywanie 8-10 szklanek wody dziennie może znacznie złagodzić ból pleców i stawów u 80% osób cierpiących na tego rodzaju dolegliwości. Woda pomaga w zachowaniu odpowiedniego nawilżenia stawów.

Zaledwie 2% spadek nawodnienia w organizmie może mieć negatywny wpływ na krótkotrwałą pamięć, dezorientację, problemy z podstawową matematyką oraz trudności z koncentracją – nawet na najprostszych zadaniach.

Spożywanie co najmniej 5 szklanek wody dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jelita grubego o 45%, a ponadto – może zmniejszyć ryzyko raka piersi o 79%, oraz ryzyko wystąpienia raka pęcherza o 50%.

Jeśli czekasz z piciem wody do momentu aż będziesz spragniony – oznacza to, że już jesteś odwodniony.

Woda reguluje temperaturę twojego ciała. Starsi ludzie często odczuwają uczucie chłodu podczas upałów, ponieważ nie piją wystarczającej ilości wody. Nie możesz polegać na uczuciu pragnienia jako sygnale do picia wody. Suchość w ustach jest jednym z późniejszych objawów odwodnienia. Jak się okazuje, dopiero w miarę postępu odwodnienia zauważasz, że jesteś spragniony. Ponadto uczucie pragnienia spada wraz z wiekiem, więc możesz nawet nie wiedzieć, że jesteś naprawdę spragniony.

Odwodnienie może być na tyle poważne, że może nawet spowodować udar!

„Większość z nas nie pije wystarczającej ilości wody, w wyniku czego nasza krew staje się bardziej lepka, zwiększając prawdopodobieństwo nagłego utworzenia się zakrzepu w miejscu powstawania płytek”- American Medical Association.
Skąd wiedzieć, że twój organizm doświadcza odwodnienia? Objawy obejmują:


• zawroty głowy
• ból głowy
• ciemny kolor moczu (może on również posiadać mocny zapach)
• niemożność oddania moczu
• suchość w ustach i nosie
• słabość
• dreszcze
• zmęczenie
• nudności i wymioty
• suchość w ustach i na języku.

Objawy odwodnienia u osób starszych:

Objawy odwodnienia u osób starszych mogą być nieco inne niż u osób młodych. Do odwodnienia bardzo często prowadzą leki przyjmowane przez osoby starsze. Jednym szczególnym objawem odwodnienia u osób starszych jest słaba elastyczność skóry. Kiedy skóra zostanie ściśnięta, zachowuje ona przez chwilę swoją formę zamiast szybko wracać do swojego normalnego kształtu.

A Ty, ile wypiłeś dzisiaj szklanek wody?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.