Enzymy

Enzymy to białka występujące w całej naturze. Enzymy tworzone są przez żywe organizmu w celu katalizowania reakcji biochemicznych, które obejmują rozbijanie większych cząsteczek na mniejsze. Reakcje te pomagają rozkładać cząsteczki znacznie szybciej niż gdyby działo się to w jakikolwiek inny sposób.

Białka te mają złożone kształty 3D oraz posiadają obszary zwane aktywnymi. Substrat lub cząsteczka, którą rozkładają enzymy, pasuje do tych aktywnych obszarów, w których zachodzi reakcja chemiczna. Tylko specyficzne enzymy mogą rozkładać określone substraty, ponieważ substrat pasuje do obszaru aktywnego w ten sam sposób jak dany klucz pasuje do zamka. Na działanie enzymu mogą mieć wpływ czynniki takie jak temperatura oraz pH.

Enzymy w ludzkim ciele znajdują się przykładowo w ślinie i pomagają rozkładać złożone węglowodany na cukry proste, takie jak glukoza, które są bardziej efektywnie zużywane przez organizm. Enzymy działają podobnie w glebie, w której rozkładają materię organiczną na mniejsze cząsteczki, które są bardziej biodostępne dla roślin.

Mikroorganizmy w glebie wydzielają enzymy, aby pomóc im w szybszym i bardziej wydajnym rozkładaniu cząsteczek.

Enzymy można stosować w wielu różnych metodach uprawy, od gleby po hydroponikę i aeroponikę. Obecność enzymów w glebie jest niezbędna w przetwarzaniu składników odżywczych, takich jak azot, siarka i węgiel, w formę, z której mogą korzystać rośliny konopi. Im więcej materii organicznej w glebie, tym więcej będzie obecnych mikroorganizmów. A więcej mikroorganizmów oznacza więcej enzymów.

Podczas uprawy outdoor w glebie, w której występuje zdrowy kompost, istnieje szansa, że w medium istnieją naturalne enzymy. Jednakże, podczas uprawy indoor ich liczba może być znacznie mniejsza. Ale nie obawiaj się, nadal możesz czerpać korzyści z mocy enzymów. Niektórzy hodowcy decydują się na dodanie tych białek bezpośrednio do medium, podczas gdy inni wolą zachęcać do wzrostu drobnoustrojów, które wydzielają dane enzymy.

Wprowadzenie do gleby mikroorganizmów, takich jak grzyby mikoryzowe, które można znaleźć w różnych suplementach roślinnych sprawi, że składniki odżywcze będą się o wiele lepiej wchłaniać, co następnie spowoduje szybszy wzrost roślin i ostatecznie lepsze plony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.