Oznaki, że Nadchodzi Czas Zbiorów

Oto kilka oznak, że nadchodzi czas zbiorów w naszej uprawie marihuany, konopi indyjskich.

Kolor trichomów.

Istnieje kilka sposobów, aby skutecznie stwierdzić, kiedy nadszedł czas, aby zebrać plony. Jednym z najbardziej wiarygodnych wydaje się być zbadanie koloru trichomów. Są one uważane za jeden z najlepszych standardów pomiaru, ponieważ trichomy są bardziej spójne pod kątem wyników niż inne metody. Jednak aby to zrobić, potrzebować będziesz szkła powiększającego – trichomy są bardzo małe.

Trichomy przechodzą przez trzy kolejne stany kolorów. Są przezroczyste, następnie mętne i bursztynowe. Najlepszy czas na zbiory jest wtedy, gdy połowa z nich jest bursztynowa a połowa przezroczysta lub mętna. Ta różnica w kolorach wynika z tego, że pąki znajdujące się na górze dojrzewają wcześniej niż te, które znajdują się na dole lub w głębi. W każdym razie, lepiej nie czekać aż wszystkie włoski zmienią kolor na bursztynowy, ponieważ na ogół prowadzi to do spadku ilości THC w pąkach oraz zwiększenia ilości indukującego sen kannabinoidu CBN.

Żółte liście.

Żółte liście są również dobrym znakiem, że twoje rośliny są gotowe do zbioru. Jednak powinieneś pamiętać o tym, że opadanie liści może w ogóle nie wystąpić jeśli nawoziłeś rośliny, więc nie może to być jedyna metoda, na której opierasz swoją ocenę.

Słupki.

Jeśli posiadasz rośliny fotoperiodowe, sprawdzenie słupków jest dobrym sposobem na określenie, czy są one gotowe do zbiorów. Zazwyczaj można założyć, że rośliny są gotowe do zbiorów, gdy połowa słupków jest już w kolorze brązowym.

Skręcające się liście.

Wysuszone i zwijające się liście są kolejnym znakiem, że twoje rośliny są gotowe do zbiorów. Dzieje się tak, ponieważ marihuany pobierają mniej wody gdy zbliżają się do ostatniej fazy swojego życia. Jednak pamiętaj, aby łączyć tę metodę z innymi, ponieważ istnieją szkodniki oraz choroby, których skutkiem może być zwijanie się liści!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.