Pytania często zadawane przez rodziców

To zrozumiałe, że większość rodziców może być zaniepokojona, gdy dowiaduje się, że ich dziecko pali marihuanę. Potencjalne konsekwencje zdrowotne (zwłaszcza w przypadku młodszych, słabo rozwiniętych mózgów), skąd pochodzi marihuana i z kim spotyka się dziecko, a także możliwość konsekwencji prawnych to uzasadnione obawy rodziców.

1. Jakie są slangowe terminy używane do opisania cannabis?

Istnieje ponad 200 wyrażeń slangowych określających marihuanę, najczęstsze to jednak trawka, trawa, zioło, chwast, Mary Jane, gandzia, kwiat, pączek, bakanie, lolek, grass, jaranie, zielone, ziele, szpinak, kief, marycha, marysia, maryśka, mj, rzeżucha, sensi, sensimilla, skun.

Jeśli słyszysz, że twoje dziecko powtarza kilka z tych terminów, bardzo prawdopodobnym jest, że pali marihuanę.

2. Jakie są oznaki tego, że moje dziecko pali marihuanę?

Nadmierne chichotanie, skrajna senność lub letarg – mogą to być oznaki palenia cannabis, ale są to również cechy wspólne dla bycia nastolatkiem. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na ogólne zachowania nastolatków. Na przykład, jeśli twoje dziecko wydaje się być wyczerpane, lub często pożycza od ciebie pieniądze, może to być wskazówką.

Od zakupu cannabis, jak i akcesoriów, nawyk może być kosztowny. Ponadto, jeśli twoje dziecko wydaje się częściej stosować krople do oczu, może to oznaczać, że próbuje złagodzić przekrwienie oczu. Miękki, ziołowy zapach pochodzący z pokoju dziecka jest również mocną wskazówką.

3. Czy cannabis jest szkodliwe dla rozwoju mózgu nastolatka?

Wpływ cannabis (THC) na mózg nastolatków jest w większości badań niejednoznaczny. Jednak jako że jest to składnik psychoaktywny, naukowcy zwracają na niego szczególną uwagę. Jest to szczególnie ważne, ponieważ marihuana może czasowo utrudniać proces zapamiętywania, zaburzać uwagę i poczucie koncentracji.

4. Czy cannabis uzależnia?

Uzależnienie od marihuany może być raczej rozumiane jako psychologiczne uzależnienie, w którym nastolatek stosuje substancję, aby radzić sobie ze stresem, emocjami, presją i innymi zjawiskami.

Jeśli nastolatek nie może lub nie chce funkcjonować bez marihuany, twierdzi że „potrzebuje” jej do codziennego radzenia sobie z pewnymi aspektami życia, lub wydaje się być drażliwy, zły lub przygnębiony bez marihuany, prawdopodobnie rozwinęło się u niego uzależnienie. W tym samym sensie, dzieci mogą być uzależnione od jedzenia, czy gier komputerowych.

Ale jeśli chodzi o fizjologiczne uzależnienie, które wymaga interwencji medycznej (jak na przykład w przypadku alkoholu, opioidów itp.) palenie cannabis nie jest niebezpieczne na takich poziomie jak inne substancje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.