Czy przedawkowanie marihuany jest możliwe?

Przedawkowanie cannabis to rzecz, która… po prostu nie istnieje. Brak receptorów kannabinoidowych w jądrze rdzenia (część mózgu, która kontroluje czynności układu oddechowego i układu sercowo – naczyniowego) jest w dużej mierze powodem, dla którego nie ma doniesień o przedawkowaniu marihuany w koniunkturze u ludzi.

Niemniej jednak duże dawki mogą powodować pewne nieprzyjemne reakcje. W rzadkich przypadkach umiarkowane dawki mogą powodować ostre reakcje paniki charakteryzujące się niepokojem, paranoją, zwiększoną samoświadomością, utratą samokontroli, wyścigiem myśli, dezorientacją. Na szczęście te reakcje zwykle ustępują po kilku godzinach bez konieczności interwencji lekarza lub specjalisty. Osoby, które doświadczą takiego stanu mogą być pewne, że ich ból lub dyskomfort jest chwilowy. Częściej niż nie, będziesz doświadczać przyjemnych i nieprzyjemnych epizodów, na przemian, falowo, gdy myśli przychodzą i odchodzą.

Oczywiście, reakcje paniki najprawdopodobniej występują u początkujących użytkowników, którzy konsumują nadmierne dawki w nieprzyjemnych otoczeniu. Nowicjusze powinni zachować szczególną ostrożność i zaczynać od mniejszych dawek, aby pozwolić sobie na powolne wejście w świat marihuany.

Od czasu do czasu marihuana może powodować objawy fizyczne, które są dość nieprzyjemne. Na przykład, niektórzy ludzie cierpią na bóle głowy, zawroty głowy, nudności i wymioty, a wszystkie te objawy mogą zostać wywołane przez niepokój psychiczny lub spowodowane zbyt dużą dawką. Niektórzy ludzie doświadczają tych objawów regularnie – prawie jak reakcji alergicznej.

Często jednak niekorzystne reakcje fizyczne wynikają bezpośrednio z przedawkowania. Ciężkie przedawkowanie może być niezwykle nieprzyjemne i czasowo osłabiające, ale nigdy śmiertelne. Objawy wahają się od niepokoju, paniki, podekscytowania, halucynacji, wyścigowego bicia serca do siedzenia w jednym miejscu, zamartwiania się, a nawet chwilowej nieprzytomności. Ponownie, efekty są tymczasowe i mają tendencję do ustępowania po kilku godzinach snu bez stosowania jakiegokolwiek antidotum lub lekarstw.

Przedawkowanie jest mniej prawdopodobne w przypadku oralnego spożycia marihuany, ponieważ palacze są w stanie wyczuć natychmiast, gdy spalili już wystarczająco dużo lub gdy zawartość psychoaktywna narkotyku jest zbyt wysoka. Dawki jadalne są trudniejsze do określenia pod względem przedawkowania, ponieważ można zjeść kilka porcji przysłowiowego ciasteczka i nie czuć żadnych efektów nawet przez kilka godzin.

Zatrucia cannabis były znacznie bardziej popularne na przełomie XX wieku, kiedy wydawano preparaty lecznicze w formule mocnego toniku, który zawierał setki dawek na butelkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.