5 medycznych korzyści marihuany

1. Marihuana spowalnia i zatrzymuje rozprzestrzenianie się komórek rakowych.

W badaniu opublikowanym w Molecular Cancer Therapeutics, wykazano, że kannabidiol ma zdolność zatrzymywania raka poprzez wyłączanie genu Id-1. W 2007 roku, naukowcy z California Pacific Medical Center w San Francisco, stwierdzili, że CBD może zapobiegać rozprzestrzenianiu się raka. Naukowcy eksperymentowali na komórkach raka piersi w laboratorium. Wyniki były pozytywne. Komórki zmniejszały ekspresję Id-1 i były mniej agresywne.

Association for Cancer Research stwierdziło również, że marihuana działa spowalniając wzrost nowotworów w mózgu, piersiach oraz płucach.

2. Marihuana zapobiega chorobie Alzheimera.

Jak wykazały badania przeprowadzone w 2006 roku przez Kim Janda z Scripps Research Institute, THC, składnik aktywny w marihuanie, spowalnia rozwój choroby Alzheimera. THC spowalnia tworzenie się płytek amyloidowych poprzez blokowanie enzymu w mózgu, który odpowiedzialny jest za ich tworzenie. Płytki amyloidowe zabijają komórki mózgowe i potencjalnie prowadzą do choroby Alzheimera.

3. Marihuana leczy jaskrę.

Marihuanę można stosować w leczeniu jaskry, która zwiększa ciśnienie w gałce ocznej, uszkadzając nerw wzrokowy i powodując utratę wzroku. Według National Eye Institute, marihuana obniża ciśnienie wewnątrz oka.

„Badania z początku lat 70 wykazały, że marihuana, gdy jest palona, obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe (IOP) u osób z normalnym ciśnieniem oraz cierpiących na jaskrę.”

4. Marihuana łagodzi artretyzm.

W 2011 roku badacze stwierdzili, że cannabis zmniejsza stany bólowe oraz stany zapalne i promuje zdrowy sen, a to wszystko może pomóc w złagodzeniu bólu oraz dyskomfortu u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

5. Marihuana pomaga kontrolować napady padaczkowe.

Badanie z 2003 roku wykazało, że stosowanie marihuany pomaga kontrolować napady padaczkowe. W jednym z badań, naukowiec Robert J. DeLorenzo, z Virginia Commonwealth University podawał ekstrakt marihuany szczurom cierpiącym na epilepsję. Marihuana była w stanie całkowicie zatrzymać napady na czas 10 godzin. Stwierdzono, że THC kontroluje napady poprzez wiązanie komórek mózgowych odpowiedzialnych za kontrolę pobudliwości i promowanie relaksacji. Wyniki opublikowano w Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.