Prawnicy mówią, że pracodawcy muszą wziąć pod uwagę stosowanie medycznej marihuany

leczenie-dzieci-medyczna%cc%a8-marihuana-medyczna-marihuana-leczy-terapia-konopna-thc-cbd-leczy-dzieci

Wraz z rozszerzeniem programu medycznej marihuany w Kanadzie, więcej pracodawców koniecznie będzie musiała winkorporować stosowanie marihuany w miejscu pracy.

Zgodnie z nowym programem MMPR, oczekuje się pomnożenia liczby Kanadyjczyków posiadających recepty na medyczną marihuanę. Health Canada przewiduje ponad dziesięciokrotny wzrost.

Prawnik z Toronto, Patrizia Piccolo mówi, że dobrym dla firm byłoby rozpoczęcie polityki redakcyjnej dotyczącej marihuany. Na przykład, zapewniając częstsze przerwy i wyznaczone miejsce do palenia.

„Marihuana jest jak każdy inny medycznie określony lek przeciwbólowy, jak Tylenol 3. To jest legalne,” wyjaśnia. Oznacza to również, że pacjencji nie muszą informować pracodawcy o stosowaniu marihuany.

Jednak pracodawca może podjąć decyzję w sprawie ograniczeń w miejscu pracy, takich jak polityka RCMP – zakaz palenia marihuany w mundurze. Pracodawcy mogą również wymagać wielu innych rzeczy.
Tim Mitchell, prawnik z Calgary, mówi że istnieje wiele sposobów w jakie firmy mogą ograniczyć stosowanie marihuany.

„Pracodawcy mogą zastrzec, że pracownicy nie mogą przyjść do pracy pod wpływem marihuany; nie mogą dzielić się swoją medyczną marihuaną z innymi pracownikami; oraz że nieusprawiedliwiona nieobecność lub późny przyjazd nie będzie tolerowany,” wyjaśnia.

Piccolo jednak zwraca uwagę na to, że badanie pod kątem utraty wartości może być trudne do przeprowadzenia.

„Można usprawiedliwić jedynie testy na obecność narkotyków lub alkoholu, jeżeli posiadamy wystarczająco dobry powód na to, aby sądzić, że dana osoba nadużywa narkotyków. I to nie dotyczy zastosowania marihuany,” mówi Piccolo.

Mitchell przewiduje, że prawodawcy otrzymywać będą więcej wniosków o pokrycie kosztów medycznej marihuany w ramach planów opieki zdrowotnej i odszkodowań.

Jak dotąd, pracownicy na poziomie wojewódzkim walczą o zwroty kosztów za medyczną marihuanę.

Sądy Ontario i Quebec orzekają, że pacjenci medycznej marihuany mają prawo do odszkodowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.