Zaleca się stosowanie cannabis wśród kobiet

Kobiety powinny stosować cannabis – a dlaczego? Powodów jest więcej niż jeden!

• Depresja

Niestety, ale kobiety są prawie dwa razy bardziej narażone na depresję niż mężczyźni. Mimo, że dalekie jest to od sprawiedliwości, dobrze wiadomo, że marihuana może pobudzać nastrój i promować poczucie pozytywnego samopoczucia. Wiedzieli to już nasi przodkowie, dlatego stosowano cannabis w celu łagodzenia objawów depresji w wielu starożytnych kulturach.

Według naukowców, w indyjskiej medycynie (ajurweda), marihuana była wykorzystywana do przywracania pozytywnego samopoczucia i zachęcania do rozmów. Nieco później cannabis było stosowane w Argentynie w tym samym celu – łagodzeniu depresji. Zioło było również używane do leczenia tego stanu na Wyspach Brytyjskich.

W 1899 roku, tylko pół wieku zanim marihuana stała się nielegalna, brytyjski farmakolog, Walter Ernest Dixon twierdził, że cannabis jest cennym dodatkiem do żywności. Odkrył także, że palona i inhalowana marihuana jest korzystna podczas stanów i dolegliwości depresyjnych, psychicznego zmęczenia, nerwowych bóli głowy i ogólnego wyczerpania i zmęczenia życiem.

• Yin

Esencja cannabis jest żeńska. Według starożytnej tradycji chińskiej uważano, że kwitnące wierzchołki żeńskich oślin cannabis mają duże stężenie energii yin.

Yin jest reprezentatywnym terminem dla otwartych sił kobiecych na świecie. Przeciwieństwem Yin jest Yang, które odnosi się do bardziej kreatywnej, męskiej energii.

W starożytnych Chinach, w przypadku utraty Yin, przepisywano cannabis. Jak opisują całą sprawę naukowcy, „zgubienie Yin” może powodować objawy bólu miesiączkowego, reumatyzm, malarię, brak witaminy B, zaparcia oraz roztargnienie.

• Zmęczenie

Mimo, że zarówno mężczyźni jak i kobiety doświadczają zmęczenia, u kobiet dwa do czterech razy częściej diagnozuje się zespół przewlekłego zmęczenia niż u mężczyzn.

Jak się okazuje, marihuana stosowana była jako lekarstwo na zmęczenie od tysiącleci. W Indiach, regionach himalajskich oraz w Europie uznano, że leki oparte na cannabis poprawiają wytrzymałość i zapewniają ulgę w zmęczeniu. W zależności od dawki, przygotowania oraz odmiany marihuany, wiele starożytnych kultur stosowało ją jako środek wspomagający sen.

• Apetyt

W dzisiejszych czasach kobiety na całym świecie walczyć muszą z nierealistycznymi oczekiwaniami co do masy ciała oraz wyglądu fizycznego. W Stanach Zjednoczonych około 20 milionów kobiet oraz 10 milionów mężczyzn cierpi na zaburzenia odżywania.

Nie jest to niespodzianka, ale cannabis stosowane było to pobudzania apetytu i zarządzania sylwetką od tysięcy lat. Marihuana nie tylko stymuluje do jedzenia ale także, jak sugerują badania, uwalnia cząsteczki przyjemności w mózgu, które mogą sprawić, że jedzenie będzie przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.