1 na 8 Amerykanów pali marihuanę

Najsławniejsze badanie statystyczne – Gallup Poll – wykazało właśnie godny uwagi wzrost liczby Amerykanów, którzy przyznają się do stosowania cannabis. Ankieta została przeprowadzona telefonicznie i objęła 1000 uczestników. Jest to wyraźna wskazówka, że opinia publiczna na temat marihuany się zmienia.

Gdyby Amerykanie myśleli obecnie, że marihuana jest niebezpieczna, to z pewnością zauważylibyśmy tendencje spadkowe. Zamiast tego obserwujemy wzrost – co natomiast oznacza, że stereotypy otaczające cannabis topnieją jak śnieg w marcu.

Pod kątem stosowania nielegalnych substancji, marihuana jest zdecydowanie najpopularniejszym wyborem wśród Amerykanów. Fakt ten został potwierdzone przez National Survey on Drug Use and Health. Poparło to również National Institute on Drug Abuse.

Jednym z najbardziej interesujących spostrzeżeń wysuniętych przez badanie Gallupa było to, w jakim stopniu wiek i religia wpływa na prawdopodobne postrzeganie marihuany przez daną osobę. Odsetek stosowania cannabis w grupie osób, które uczęszczały do kościoła wynosił 2 procent, natomiast wśród osób, które tego nie robią aż 14 procent – czyli aż siedem razy więcej!

Ponadto, lokalizacja również wykazała być istotną zmianą statystyczną. Mieszkańcy zachodniej części Ameryki częściej niż mieszkańcy wschodu przyznawali się do stosowania cannabis.

Czy te statystyki zgodne są z tym co myślałeś? Koniecznie daj nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.