Badania na temat raka i medycznej marihuany

Badania na temat raka i medycznej marihuany, KonopiaLeczy.com

W jednym z badań, ludzkie guzy u myszy poddano wysokim dawkom tetrahydrokannabinolu i odkryto dwa szczególne receptory komórkowe, które są związane z odpowiedzią przeciwnowotworową organizmu. Oprócz tych wyników, to samo badanie wykazało, że podawanie THC myszom z nowotworami, spowodowało ich ciała do przejścia w stan autofagii, zmniejszając wzrost guzów. Te i wszystkie rzeczy zostały odkryte w badaniu współprowadzonym przez brytyjski University of Anglia i Complutense University, wiele z nich jest związanych ze zdolnością THC do spowalniania wzrostu guzów nowotworowych, chociaż badania przeprowadzono na modelach zwierzęcych.

W badaniu wykorzystano próbki ludzkich komórek raka sutków i zaindukowano w mysich modelach. Odkryto, że THC znajdujące się w marihuanie odpowiedzialne jest za zmniejszanie wzrostu nowotworów w ciałach mysz, ze względu na jego zdolności do pracy z dwoma receptorami komórkowymi o odpowiedzi przeciwnowotworowej.

Dr. Peter McCormick z School of Pharmacy UEA powiedział, że ten główny składnik marihuany, THC, samodzielnie posiada właściwości przeciwnowotworowe, które mogą działać z określoną grupą receptorów komórkowych, znanych jako receptory kannabinoidowe. McCormick dodał, że efekty są mediowane przez połączone oddziaływanie GPR55 i CB2, dwóch składników kannabinoidowych grup receptorów.
Smutną wiadomością jest to, że nie udało im się ustalić, który z dwóch receptorów oferuje mocniejsze działanie przeciwko wzrostowi guza.

Aby poprzeć to badanie, brytyjski naukowiec odkrył, że niektóre związki znajdujące się w marihuanie mogą w rzeczywistości zabijać komórki rakowe u osób z białaczką, która jest rodzajem raka powodującym tysiące zgonów każdego roku. Według onkologa z St. George’s University of London, Dr. Wai Liu, kannabinoidy powodują złożoną reakcję organizmu oraz stosowanie ich w walce z rakiem i innymi metodami leczenia, takimi jak chemioterapia, może mieć ogromny potencjał.

Mimo iż studia są na wstępnym etapie i nie zostały jeszcze sfinalizowane, nie można wątpić w to, że cannabis ma ogromny wpływ na ratowanie życia tysięcy osób, które każdego roku umierają na raka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.