Sposób w jaki marihuana wpływa na tłuszcz

Wszyscy słyszeliśmy o gastro i o zwiększaniu apetytu przez marihuanę u osób, które są chore, czy mają problemy z jedzeniem. Wiele osób, które chcą schudnąć martwią się właśnie o te aspekty, i że będą się przejadać. Jednak nowe badania naukowe sugerują, że większość palaczy marihuany jest szczuplejsza niż osoby, które tej marihuany nie palą.

Według artykułu w czasopiśmie Time „nowe badanie opublikowane w American Journal of Epidemiology pokazuje intrygujący związek między stosowaniem marihuany i masą ciała, pokazując, że wskaźniki otyłości są niższe o około jedną trzecią u ludzi, którzy palą marihuanę co najmniej trzy razy w tygodniu, w porównaniu z tymi ci w ogóle jej nie stosują.

Naukowcy przeanalizowali dane z dwóch dużych krajowych badań populacji amerykańskiej, które łącznie objęły około 52.000 uczestników. W pierwszym badaniu stwierdzono, że 22 procent osób, które nie paliły marihuany cierpiało na otyłość, w porównaniu z zaledwie 14 procentami w grupie regularnych palaczy cannabis.
W drugim badaniu 25 procent osób niepalących było otyłych, w porównaniu do 17 procent wśród osób regularnie palących.

W badaniu uwzględniono również wiek, płeć i inne czynniki, takie jak to, czy badani palili papierosy, pili alkohol.

Mimo, że wszystkie te badania są wciąż stosunkowo nowe, jest to bardzo ekscytująca wiadomość w świecie cannabis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.