Kannabinoidy mogą leczyć symptomy neuropatyczne

Zgodnie z badaniami opublikowanymi przez European Journal of Neuroscience, agoniści receptora CB2 – jak na przykład kannabinoidy pochodzące z marihuany – mogą stanowić opcję terapeutyczną dla objawów neuropatii.

„Receptor kannabinoidowy 2 (CB2) wydaje się być obiecującym celem dla leczenia różnych zespołów bólu neuropatycznego,” przeczytać możemy w streszczeniu analitycznym.

Mając to na uwadze, badacze wysnuli hipotezę, że agoniści CB2 mogą „modulować zapalenie neurogenne i ból neuropatyczny, w modelu niedokrwienia CRPS [zespół złożonego bólu miejscowego] poprzez regulowanie CB2 i CX3CR1.

Naukowcy wykorzystali szczury w celu określenia potencjalnych korzyści selektywnego agonisty CB2, naśladującego działanie kannabinoidów.

Autorzy stwierdzili, że „nasze wyniki sugerują, że MDA7, agonista receptora CB2, może oferować innowacyjne podejście terapeutyczne w leczeniu objawów neuropatii.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.