Cannabis w stanach lękowych

Mimo iż konserwatywni przeciwnicy medycznej marihuany nadal unikają prawdy o jej potencjale, znali ją już ludzie za czasów starożytnych. Zastosowanie medycznej marihuany zostało po raz pierwsze udokumentowane w starożytnej literaturze Indii ujawniając, że stosowanie cannabis było znaczące zwłaszcza w odniesieniu do stanów psychicznych.

Według dzisiejszych ekspertów, istnieje znacznie bardziej złożony związek między medyczną marihuaną a stanami niepokoju; stosowanie cannabis może faktycznie obniżyć doświadczane epizody. Należy jednak zauważyć, że w tym samym badaniu stwierdzono również, że regularni użytkownicy mogą doświadczać czegoś odwrotnego – zamiast pomocy, ich stany lękowe się nasilają.

Zatem jasnym staje się, że marihuana sprawdzi się w tych stanach, ale jej efekt zależy od dawki.

Cannabis wpływa na układ kannabinoidowy naszego organizmu, który odgrywa główną rolę w kontrolowaniu depresji, stanów lękowych i innych negatywnych emocji. Mówi się, że receptory kannabinoidowe znajdują się w najwyższym stężeniu w mózgu i odkryto, że takie receptory mają zdolność regulowania powyższych emocji.

Jednak powinieneś wiedzieć, że w jednym z badań stwierdzono, iż cannabis w połączeniu z innymi lekami może nasilać stany lękowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.