Idealne warunki do przechowywania marihuany

Idealne warunki do przechowywania marihuany

Niezależnie od tego, czy uprawiasz własną marihuanę i potrzebujesz przechowywać jej duże ilości przez rok a nawet dłużej, czy po prostu chcesz utrzymać zakupiony cannabis świeży i aromatyczny, właściwe przechowywanie sprawi, że będziesz się cieszył pąkami w najlepszym ich wydaniu.

Aby poprawnie przechowywać cannabis, musisz kontrolować kilka czynników:
• światło
• ciepło
• wilgotność
• przepływ powietrza.

Odkryto w jednym z fundamentalnych badań iż spośród tych wszystkich czynników, światło najbardziej wpływa na degradację marihuany.
Mimo iż na ten proces najmocniej wpływa bezpośrednie światło słoneczne, nawet pośrednie światło może spowodować utratę mocy twoich pąków.

Idealne miejsce do przechowywania cannabis powinno być chłodne, ciemne i suche. Dobrze sprawdzi się tył szuflady albo szafki. Ciepło, światło, a nawet ekspozycja na tlen znajdujący się w powietrzu może spowodować utratę potencji marihuany poprzez degradację THC do CBD, a także utratę aromatu z zdegradowanych terpenów.

Aby kontrolować te czynniki podczas przechowywania marihuany, powinieneś celować w zakres temperatur wynoszący około 60 – 70 stopni Fahrenheita.
Cannabis powinieneś trzymać w szczelnym słoiku, aby zminimalizować ekspozycję na powietrze i zmiany względnej wilgotności, która powinna być utrzymywana na poziomie 62 procent. Wielu konsumentów i plantatorów marihuany preferuje szklane pojemniki o ciemnych kolorze, który zmniejsza ekspozycję na światło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.