Konopie vs Soja

kuchnia-thc-przepis-na-salatke

Może to zabrzmi stronniczo, kiedy uznamy, że główną różnicą jest to, że z konopi można wytworzyć wszystko, a z soi nie, ale – to prawda.

Soja posiada więcej białka ogólnego, ale białko konopne jest lepiej strawne.

Prawdą jest także, że nasiona soi po namoczeniu zwiększają swoją objętość, co czyni je produktem tańszym, ale to tylko pokazuje jak wiele energii „zapakowane” jest w malutkie nasiona konopi, nie muszą one zwiększać swojej objętości.

Soja zawiera pewne ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych, których tak naprawdę nawet nie ma co porównywać z niewiarygodną zawartością niezbędnych kwasów tłuszczowych w nasionach konopi.

Głównym problemem soi są oligosacharydy. Czym one są? Są to krótkie łańcuchy cząsteczek cukru (oligomery węglowodanowe, zawierające od 2 do 10 monomerów, którymi są cukry proste), które można znaleźć w soi, a w połączeniu z białkiem, które również się w niej znajduje, dają gaz, czasem ekstremalny. Konopie wpływają na układ immunologiczny, a soja sprawia, że cierpisz z powodu nadmiernych gazów.

Wiele z tych produktów, które wykonane są z soi, mogą być wykonane z konopi. Nasiona konopi uczynią je bardziej pożywnymi, zapewnią im lepszy smak, a rolnicy będą cieszyć się z doskonałej uprawy, zamiast z genetycznie modyfikowanej soi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Konopie vs Soja”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.