VA rozważa medyczną marihuanę dla weteranów

VA rozważa medyczną marihuanę dla weteranów

VA rozważa medyczną marihuanę dla weteranów wojennych.

Zmiana języka na stronie internetowej VA sugeruje, że departament jest otwarty na zbadanie skuteczności medycznej marihuany.

Nowy język na stronie United States Department of Veterans Affairs (VA) sugeruje, że agencja federalna wreszcie jest potencjalnie otwarta na zbadanie, czy medyczna marihuana może przynieść korzyści w przypadku weteranów.

Strona internetowa VA’s Office of Research & Development została zaktualizowana o nowe słownictwo dotyczące możliwości zbadania korzyści medycznej marihuany w leczeniu zespołu stresu pourazowego (PTSD).

Strona internetowa posiada już wcześniejsze badania dotyczące medycznej marihuany twierdząc, że w przeglądzie literatury z 2017 roku znajdują się dowody na to, że stosowanie marihuany może łagodzić ból neuropatyczny u niektórych pacjentów oraz że może zmniejszać spastyczność związaną ze stwardnieniem rozsianym, ale okazało się, że nie ma wystarczających dowodów na to, aby ocenić skutki marihuany względem PTSD.

„VA nie jest obecnie w stanie przepisywać medycznej marihuany weteranom,” można przeczytać na stronie internetowej – „ale może spojrzeć na marihuanę jako na jedną z opcji ich leczenia.”

Nowe stanowisko jest bezpośrednio sprzeczne z ostatnim listem sekretarza Davida Shulkina, w którym ogłosił, że agencja nie może badaļń marihuany, ponieważ jest ona sklasyfikowana jako substancja Grupy 1 zgodnie z prawem federalnym.

Weterani nie mogą uzyskać marihuany poprzez zalecenie lekarzy VA nawet w jednym z 29 stanów, w których legalna jest medyczna marihuana.

VA wydało w grudniu nową politykę, która zachęca lekarzy do „omawiania stosowania marihuany z weteranami ze względu na jej kliniczne znaczenie w opiece nad pacjentami, oraz omawiania stosowania marihuany z weteranami, którzy żądają takich informacji”.

Oficjalna polityka WTO polega jednak na tym, że jej „dostawcom nie wolno polecać, realizować poleceń ani wypełniać dokumentacji dotyczącej uczestnictwa weteranów w państwowych programach marihuany”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.