Marihuana w Kolorado

Minęło ponad pięć lat odkąd Kolorado stało się pierwszym stanem w kraju, który zalegalizował rekreacyjną marihuanę i postawił na rynek komercyjny. Dorośli, czyli osoby które ukończyły 21 rok życia mogą legalnie kupić i posiadać do 1 uncji marihuany.

Na rynku marihuany w USA odnotowuje się stały wzrost od czasu rozpoczęcia programu rekreacyjnego, który osiągnął rekordową wartość 1,51 miliarda dolarów amerykańskich w łącznej sprzedaży marihuany w 2017 roku.
Miasto Aspen sprzedaj teraz więcej marihuany niż alkoholu.

W zeszłym roku Kolorado pobrało z marihuany rekreacyjnej i medycznej aż 247 milionów dolarów podatków. Większość tego dochodu przeznacza się na edukację i wysiłki dotyczące budowle szkół. Stan wykorzystuje także pieniądze pochodzące z cannabis do otwierania i dbania o nowe kliniki zajmujące się zdrowiem psychicznym.

Rynek stanowy nadal się rozwija, pomimo narastających obaw związanych z potencjalnymi represjami ze strony federalnej.
Colorado Republican Senator Cory Gardner i amerykański prokurator generalny Jeff Sessions wywalczyli ostatnie zmiany w polityce federalnej, które pozwalają prokuratorom federalnym ingerować w operacje stanowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.