Legalizacja Marihuany w Stanach Zjednoczonych

Kilkanaście amerykańskich stanów całkowicie zdekryminalizowało akt posiadania marihuany, a oba Kolorado i Waszyngton dały pozwolenie na legalne posiadanie, sprzedaż, transport i uprawianie rośliny. Ale wkrótce marihuana może być zalegalizowana w całym kraju, w wyniku podjętej w czwartek decyzji przez rząd federalny.

cannabis-marihuana-konopia-zielona-roslina-wiele-nazw

W znaczącym i historycznym momencie dla Ameryki, w listopadzie kilka lat temu, Kolorado stało się pierwszym stanem USA, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych.

Wraz z przejściem I-502 w wyborach w Waszyngtonie, marihuana stała się również legalna tam – nie tylko do celów medycznych, ale także do użytku rekreacyjnego – a Alaska, Kalifornia, Connecticut, Maine, Massachusetts, Nevada, Nowy York, Nebraska, Północna Karolina, Ohio, Oregon i Vermont także zalegalizowały marihuanę.

Konsumpcja i sprzedaż marihuany jest nadal nielegalna we wszystkich pozostałych stanach, chociaż niektóre miasta i miasteczka ustanowiły lokalne prawo dekryminalizacji, lub ustanowiła to jako niski priorytet dla funkcjonariuszy organów ścigania.

Kiedy Waszyngton i Kolorado przyjęły ustawę w listopadzie 2012 roku o legalizacji konsumpcji i sprzedaży marihuany dla dorosłych powyżej 18 roku życia, ustawodawca w obu stanach czekał, aby zobaczyć, czy rząd federalny będzie nadal ścigał zbrodnie dotyczące marihuany o mocy statutów federalnych w ich stanach.

Zarówno Kolorado i Waszyngton pracują nad ustanowieniem systemów regulacyjnych w celu licencjonowania i opodatkowania plantatorów i sprzedawców detalicznych marihuany, ale są ostrożni, ponieważ nie są pewni czy prokuratorzy federalni to przyjmą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.