Legalizacja marihuany w Stanach Zjednoczonych

Legalizacja marihuany w Stanach Zjednoczonych, KonopiaLeczy.com

Kilkanaście amerykańskich stanów całkowicie zdekryminalizowało akt posiadania marihuany, a oba Kolorado i Waszyngton dały pozwolenie na legalne posiadanie, sprzedaż, transport i uprawianie rośliny. Ale wkrótce marihuana może być zalegalizowana w całym kraju, w wyniku podjętej w czwartek decyzji przez rząd federalny.

W znaczącym i historycznym momencie dla Ameryki, w listopadzie kilka lat temu, Kolorado stało się pierwszym stanem USA, który zalegalizował marihuanę do celów rekreacyjnych.
Wraz z przejściem I-502 w wyborach w Waszyngtonie, marihuana stała się również legalna tam – nie tylko do celów medycznych, ale także do użytku rekreacyjnego – a Alaska, Kalifornia, Connecticut, Maine, Massachusetts, Nevada, Nowy York, Nebraska, Północna Karolina, Ohio, Oregon i Vermont także zalegalizowały marihuanę.

Konsumpcja i sprzedaż marihuany jest nadal nielegalna we wszystkich pozostałych stanach, chociaż niektóre miasta i miasteczka ustanowiły lokalne prawo dekryminalizacji, lub ustanowiła to jako niski priorytet dla funkcjonariuszy organów ścigania.

Kiedy Waszyngton i Kolorado przyjęły ustawę w listopadzie 2012 roku o legalizacji konsumpcji i sprzedaży marihuany dla dorosłych powyżej 18 roku życia, ustawodawca w obu stanach czekał, aby zobaczyć, czy rząd federalny będzie nadal ścigał zbrodnie dotyczące marihuany o mocy statutów federalnych w ich stanach.

Zarówno Kolorado i Waszyngton pracują nad ustanowieniem systemów regulacyjnych w celu licencjonowania i opodatkowania plantatorów i sprzedawców detalicznych marihuany, ale są ostrożni, ponieważ nie są pewni czy prokuratorzy federalni to przyjmą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.