Wady marihuany

Wady marihuany, KonopiaLeczy.com

Wady marihuany? Czy ta cudowna roślina posiada jakieś skutki uboczne użytkowania?

Podczas czytania artykułów zachwalających wspaniałe wartości, które niesie ze sobą jej użytkowanie warto mieć z tyłu głowy myśl, że każdy, nawet złoty kij ma dwa końce.

Marihuana jest typem psychoaktywnego środka odurzającego. Uzyskuje się ją z suszonych liści i kwiatów rośliny o nazwie Cannabis sativa (konopia siewna), która w wielu częściach świata nie może być uprawiana legalnie.

Podobno nadmierne spożycie marihuany lub dymu utworzonego poprzez palenie jej może być niebezpieczne. W jaki sposób? Prawdopodobnie może powodować u osoby palącej rozwijanie uczucia bezwładności w mózgu, które może uszkadzać jego komórki. Marihuana ma różny wpływ na organy i umysły ludzi spożywających ją. Dym z marihuany przepływa przez płuca i przedostaje się do krwiobiegu, co pozwala chemikaliom na stwarzanie serii reakcji w mózgu.

W przypadku spożywania jej przez wiele lat może to prowadzić do uzależnienia. W takiej sytuacji, Twoje relacje z rodziną, pracą, studentami, i innymi społecznymi formami mogą zostać znacznie naruszone (w złym tego słowa znaczeniu).

Spożywanie marihuany może również powodować problemy z bezsennością, wpłynąć na zmysł smaku, powodować stany złości i niepokoju, co zdecydowanie utrudnia rzucenie jej w późniejszym czasie. Nadmierne użytkowanie jej może być również skutkiem depresji, czy poczucia bezsensowności, myśli samobójczych i schizofrenii.

Ciągłe użytkowanie marihuany w wieku młodzieńczym, czy u nastolatków może prowadzić do ryzyka nabawienia się choroby psychicznej, nadmiernej wrażliwości, a nawet agresji publicznej. Efekty nadmiernego palenia marihuany mogą również prowadzić finalnie do pogorszenia stanu mięśnia sercowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Wady marihuany”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.