Wady marihuany

trawka-nie-zabija-koledzy

Wady marihuany? Czy ta cudowna roślina posiada jakieś skutki uboczne użytkowania?

Podczas czytania artykułów zachwalających wspaniałe wartości, które niesie ze sobą jej użytkowanie warto mieć z tyłu głowy myśl, że każdy, nawet złoty kij ma dwa końce.

Marihuana jest typem psychoaktywnego środka odurzającego. Uzyskuje się ją z suszonych liści i kwiatów rośliny o nazwie Cannabis sativa (konopia siewna), która w wielu częściach świata nie może być uprawiana legalnie.

Podobno nadmierne spożycie marihuany lub dymu utworzonego poprzez palenie jej może być niebezpieczne. W jaki sposób? Prawdopodobnie może powodować u osoby palącej rozwijanie uczucia bezwładności w mózgu, które może uszkadzać jego komórki. Marihuana ma różny wpływ na organy i umysły ludzi spożywających ją. Dym z marihuany przepływa przez płuca i przedostaje się do krwiobiegu, co pozwala chemikaliom na stwarzanie serii reakcji w mózgu.

W przypadku spożywania jej przez wiele lat może to prowadzić do uzależnienia. W takiej sytuacji, Twoje relacje z rodziną, pracą, studentami, i innymi społecznymi formami mogą zostać znacznie naruszone (w złym tego słowa znaczeniu).

Spożywanie marihuany może również powodować problemy z bezsennością, wpłynąć na zmysł smaku, powodować stany złości i niepokoju, co zdecydowanie utrudnia rzucenie jej w późniejszym czasie. Nadmierne użytkowanie jej może być również skutkiem depresji, czy poczucia bezsensowności, myśli samobójczych i schizofrenii.

Ciągłe użytkowanie marihuany w wieku młodzieńczym, czy u nastolatków może prowadzić do ryzyka nabawienia się choroby psychicznej, nadmiernej wrażliwości, a nawet agresji publicznej. Efekty nadmiernego palenia marihuany mogą również prowadzić finalnie do pogorszenia stanu mięśnia sercowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Wady marihuany”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.