Pittsburgh dekryminalizuje marihuanę

W ostatni poniedziałek, rada miasta Pittsburgh głosowała na korzyść dekryminalizacji marihuany w granicach miasta, a to duży krok dla stanu jak i prawa federalnego.

Nawiązując do Pittsburgh Post-Gazette, zgodnie z nowym zarządzeniem, policja miejska nie będzie już aresztowała osób, które złapane będą na posiadaniu do 30 gramów marihuany oraz 8 gramów haszyszu. Zamiast tego, osobom tym grozi grzywna do 100 dolarów. W przypadku nieletnich, funkcjonariusze powiadamiać będą rodziców lub opiekunów, a tedy oni będą musieli zapłacić grzywnę.

Wniosek przeszedł poprzez głosowanie 7 – 2. Prezydent Bill Peduto zobowiązał się do podpisania ustawy. Według Post-Gazette, „zwolennicy mówią, że jest to lepsze niż przypinanie podejrzanym wykroczenia w roli przestępstwa, które brudzi papiery danej osoby oraz potencjalnie odbiera przyszłą pracę oskarżonemu, a także obciąża policję dokumentami.”

Philadelphia zatwierdziła podobne zarządzenie w 2014 roku. Rozporządzenia te stanowią rodzaj lokalnej wersji doktryny przeciw oficjalnemu przejmowaniu własności (rekwirowaniu).

Obecna kara za posiadanie to 30 dni więzienia oraz 500 dolarów grzywy. Ale każdy powinien być ostrożny. Nadal można stracić wszystko co się posiada, więc lepiej nie kusić losu kiedy nie trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.