Pacjenci jednak mogą uprawiać medyczną marihuanę w domu, Kanada

nasiona-konopi-w-roslinie-marihuany

Sędzia federalny w Vancouver zagwarantował anulowanie kary w przypadku osób stosującym medyczną marihuanę, którzy twierdzą, że muszą być w stanie uprawiać własną marihuanę w domu.

Około 40.000 Kanadyjczyków posiadających pozwolenie na posiadanie medycznej marihuany będzie miała możliwość kontynuowania tego, choć z ograniczeniem – do 150 gramów.

Sędzia federalny wydał zezwolenie, które zezwoli użytkownikom medycznej marihuany posiadającym licencjonowaną kartę na uprawę własnych roślin w domu, pomimo wprowadzenia nowych regulacji dotyczących medycznej marihuany przez Health Canada.

Bez zezwolenia, nowe regulacje wprowadzane przez Health Canada zakończyłyby domową produkcję medycznej marihuany. Zamiast tego, wszyscy stosujący medyczną marihuanę musieliby zaopatrywać się w nią u dużych firm handlowych, utworzonych w całym kraju.

Pacjenci wyrazili obawy dotyczące kosztów i jakości produktów, które będą otrzymywać za pomocą nowego systemu.

„Jeżeli pacjent nie może pozwolić sobie na lek w cenach ramowych projektu, znajduje się wtedy w miejscu, gdzie musi wybrać pomiędzy wolnością, a zdrowiem.”

Zgodnie z nowymi regulacjami pacjenci uprawiający medyczną marihuanę musieliby wysłać terminowe powiadomienie do Health Canada, stwierdzające, że już zaprzestali produkcji i zniszczyli swoje rośliny, w innym przypadku organy ścigania zostaną powiadomione.

Rząd federalny twierdził, że uprawianie marihuany w domu prowadzi do problemów bezpieczeństwa, takich jak zagrożenie pożarowe i pleśń, a także ryzyko napadu – usiłowanie kradzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Pacjenci jednak mogą uprawiać medyczną marihuanę w domu, Kanada”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.