Informacje dotyczące statusu prawnego konopi i marihuany

Informacje dotyczące statusu prawnego konopi i marihuany, KonopiaLeczy.com

Jak już pewnie wiesz, produkcja wszelkiego rodzaju konopi w Stanach Zjednoczonych jest nielegalna. Zarówno konopia i marihuana zostały sklasyfikowane jako narkotyki Grupy 1 w Controlled Substances Act.

Jednak poza Stanami Zjednoczonymi, konopie uprawia się w ponad 30 krajach. W 2011 roku, szczytowym krajem produkującym konopie były Chiny, a następnie Chile i Unia Europejska. Produkcja konopi rozwija się również w Kanadzie, o rocznych uprawach w kraju osiągających rekordowy poziom 66.700 akrów w 2013 roku.

Ciekawym jest, że legalny jest import produktów konopnych do Stanów Zjednoczonych. Według Stowarzyszenia Przemysłu Konopi, produkty o wartości około 500 milionów dolarów są importowane każdego roku do Stanów Zjednoczonych.

Z drugiej strony, marihuana pozostaje zabroniona w wielu krajach. Kilka krajów, takich jak Izrael i Kanada od jakiegoś czasu zaczęły regulować marihuanę jako lek. Ale legalna produkcja marihuany podlega surowszym zasadom niż konopia, ponieważ jest ona nadal powszechnie uważana za narkotyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.