Meksykański Senat legalizuje medyczną marihuanę

Jakiś czas temu w Meksyku zrobiło się gorąco, ponieważ w głosowaniu przedstawiono wniosek dotyczący legalizacji medycznej marihuany. Chociaż były obawy związanych z tym, że inne kwestie będą mieć pierwszeństwo przed marihuaną, Senat podjął decyzję w sprawie nowej ustawy.

Medyczna marihuana została zalegalizowana, zwyciężając przeważającą większością głosów 98-7. Głównym celem ustawy jest zwiększenie dostępu do CBD. Jednakże wniosek ten zezwala także niewielkiemu procentowi (1% lub mniej) THC na obecność w produktach leczniczych.

Ustawa otwiera dostęp naukowców do kontynuowania badań dotyczących właściwości medycznych marihuany oraz do uprawiania marihuany w tym celu.

„Już ponad rok walczyliśmy o uznanie oraz zatwierdzenie medycznych oraz terapeutycznych zastosowań cannabis, i wreszcie to mamy,” powiedziała Lisa Sanchez, dyrektor polityki narkotykowej w Mexico Unido Contra la Delincuencia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.