W Michigan, apteki z cannabis czeka zmiana

Michigan zakazuje aptekom z cannabis nazywania swoich punktów… aptekami. Wraz z aptekami, urzędnicy zakazują sklepom również stosowania innych powszechnych terminów takich jak „przychodnia” czy „aptekarz”.

Michigan ponownie rzuca kłody pod nogi zwolenników cannabis. We wtorek, urzędnicy z departamentu ds. licencji i regulacji w Michigan opublikowali listę ponad tuzina terminów, z których medyczne przychodnie cannabis nie mogą już korzystać.

Jest to pierwszy przypadek, kiedy detaliczni sprzedawcy cannabis nie mogą siebie określać już mianem aptek. Nie mogą używać tego terminu w nazwie sklepu, brandingu, ani w reklamie.

„Przychodnia” nie jest jedynym słowem, którego nie mogą używać. Stanowe organy regulacyjne zakazują stosowania 16 terminów, które według nich nie mogą dotyczyć sklepów z marihuaną.

Poza „przychodnią”, lista zawiera inne terminy, które często pojawiają się w nazwach placówek.

„Apteka”, „sklep z lekami”, „sklep z lekarstwami”, a nawet „aptekarz”. Zakazane są również terminy techniczne, takie jak „licencjonowany technik farmacji”, „lekarza farmacji”, certyfikowanych technik farmaceutyczny”.

Przepisy zawarte w kodeksie zdrowia publicznego stanowią, że tylko osoby, które spełniły określone kwalifikacje, mogą korzystać z tych terminów, a osoby sprzedające w sklepach z cannabis często nie spełniają tych kwalifikacji.

Jeśli przychodnie w Michigan nie zastosują się do powyższych wymogów, ryzykują utratą uprawnień do posiadania licencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.