CDC: Zmiany w stanowym prawie dotyczącym marihuany związane są ze zmniejszonym stosowaniem jej przez nastolatków

Atlanta, GA: Przejście przepisów regulujących konsumpcję marihuany dla dorosłych i/lub certyfikowanych pacjentów nie jest związane z częstszym stosowaniem marihuany wśród nastolatków, a wręcz przeciwnie, jak pokazują analizy statystyczne dostarczone przez Centers for Disease Control.

Federalna agencja zdrowia informuje, że odsetek młodzieży (gimnazjalnej oraz licealnej) spadł z około 43 procent w 1995 roku do prawie 39 procent w roku 2015. Odsetek aktualnie korzystających z konopi nastolatków (definiowany jako stosowanie marihuany przynajmniej raz w ciągu ostatnich 30 dni) także się zmniejszył, z 25 procent w 1995 roku do prawie 22 procent w roku 2015.

W tym czasie, w USA dwa tuziny stanów uchwaliły statusy pozwalające osobom prywatnym o aplikowanie po zezwolenie na konsumpcję marihuany jako pacjent, a cztery stany uchwaliły prawa zezwalające na produkcję handlową i detaliczną, a także sprzedaż marihuany dla dorosłych (21+).

Wyniki CDC’s Youth Risk Behavior Survey zgodne są z wieloma innymi badaniami, które stwierdzały, że zmiany w statusie prawnym cannabis „nie są związane ze zwiększonym zastosowaniem jej wśród młodzieży.”

Oddzielne dane wydane w tym tygodniu przez Colorado Department of Public Health and Environment podobnie pokazują, że stosowanie marihuany wśród młodzieży bardzo spadło wraz z jej legalizacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.