Dlaczego konopie są nielegalne w Stanach Zjednoczonych?

marihuana-lecznicza-medyczna-roslinka

Dlaczego konopie są nielegalne w Stanach Zjednoczonych? To długa, kontrowersyjna historia i nikt tak naprawdę nie jest pewien odpowiedzi…

Ale dlaczego? Dlaczego rząd Stanów Zjednoczonych miałby zakazać to historyczne włókno rolne, które odgrywało tak dużą część w ludzkiej historii przez tysiące lat?

Powodem, dla którego uprawa konopi nie jest powszechnie legalna w Stanach Zjednoczonych jest… cóż, to długa i trochę kontrowersyjna historia. Faktem jest to: Konopia, wraz ze wszystkimi rodzajami i odmianami marihuany, została całkowicie zakazana około osiemdziesięciu lat temu w ramach uchwalonej przez Kongres USA ustawy „Marihuana Tax Act” w roku 1937.

„Konopia była kiedyś zamaszystą uprawą gospodarstw rolnych w całym kraju, była także podstawowym elementem budowy statków w czasie epoki napoleońskiej i prawdopodobnie dużo wcześniej.”

Ale to wszystko skończyło się wraz z wejściem w życie „Marihuana Tax Act”, prawa, które jak wiele osób uważa, zostało zaprojektowane, aby zdelegalizować konopie poprzez demonizowanie cieszącej się obecnie niezbyt dobrą reputacją marihuany.

„W 1937 roku, u szczytu GD, jeden z magazynów przewidywał, że konopie będą następną miliardową uprawą w Ameryce, ze względu na ich zdolności do wykonywania z nich tak wielu rzeczy: żywność, tekstylia, pasza dla zwierząt, olej, materiały budowlane i wiele innych.”

Powodem dlaczego konopie są nielegalne w Stanach Zjednoczonych, wydaje się wynikać ze starej, stuletniej kampanii interesów biznesowych w USA,” w celu rozwijania swych własnych, tanich produktów codziennego użytku takich jak odzież oraz liny.

Tu, w drugiej dekadzie XXI wieku wszystko wydaje się zmieniać. Republikanin, Mitch McConnell, wprowadził i postanowił być jednym ze sponsorów projektu ustawy, która zezwoli na legalne uprawianie konopi w całym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Dlaczego konopie są nielegalne w Stanach Zjednoczonych?”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.