Nowozelandczycy mogą wkrótce głosować na temat cannabis…

Nowozelandczycy mogą wkrótce głosować na temat cannabis… i eutanazji?

Nowozelandzcy politycy obiecali przeprowadzić ogólnonarodowe głosowanie dotyczące tego, czy zalegalizować rekreacyjną marihuanę przed 2020 rokiem. A eutanazja, prawo lekarzy do pomocy śmiertelnie chorym lub cierpiącym podczas umierania, zgromadziła duże poparcie polityczne. W miarę rozwoju prawa w obydwóch tematach, mieszkańcy będą mieli szansę zagłosować tak lub nie, być może w tym samym czasie.

Poparcie dla dekryminalizacji oraz legalizacji marihuany rośnie z każdym rokiem. W 2017 roki badania w Nowej Zelandii wykazały, że 65 procent mieszkańców kraju jest za dekryminalizacją oraz legalizacją prywatnego posiadania marihuany.

Co więcej, zdecydowana większość popiera stosowanie marihuany jako ulgi w bólu, szczególnie wśród śmiertelnie chorych.
55 procent osób opowiedziało się za legalizacją uprawy marihuany na własny użytek.

Ross Bell, dyrektor Drug Foundation, wyjaśnia:

„Regulowane podejście doprowadzi do kontroli jakości oraz ceny, a także dostępności cannabis, wraz z lepszą edukacją, zapobieganiem i leczeniem. Nasze społeczeństwo rozumie to wszystko. Tylko dlaczego nie są w stanie tego zrozumieć politycy?”

Gdy dojdzie do głosowania, prawdopodobnie społeczeństwo zalegalizuje rekreacyjne zastosowanie marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.