Legalna marihuana w Urugwaju to zielone światło dla naukowców

medycyna-marihuana-nasiona-marihuany-a-z-nich-medyczna-laboratorium-badanie-badanie-marihuany

W ramach nowo uchwalonej ustawy, która legalizuje marihuanę, Urugwaj ma stać się ośrodkiem badań nad wszystkimi aspektami marihuany.

Naukowcy z University of the Republic, największego i najbardziej znanego urugwajskiego uniwersytetu, planują badania korzyści i szkodliwości zażywania konopi indyjskich.

Celem jest zbadanie wszystkich usług towarzyszących konsumpcji marihuany ze wszystkimi biologicznymi, chemicznymi i medycznymi aspektami, mówi Nelson Bracesco, profesor wydziału medycznego.

„Mamy historyczną szansę, zatwierdzoną przez prawo,” dodaje biolog Burix Mechoso.

Bracesco mówi, że dekady zakazu zaowocowały kilkoma badaniami prowadzonymi na poziomie ludzkim.

W USA, National Institute on Drug Abuse (NIDA) jest jedynym źródłem legalnej marihuany dla naukowców i wiele z nich mówi, iż bardzo trudne jest uzyskanie dostępu do niej.

Jedno z pierwszych zaplanowanych badań dotyczyć ma wpływu marihuany na sen. Naukowcy z Urugwaju mają nadzieję określić, które składniki wpływają na jakość snu, ich precyzyjną aplikację, efekty, takie jak na przykład leczenie bezsenności.

„Istnieją zastosowania i skutki wynikające z konopi, które chcemy poddać analizie,” mówi naukowiec do spraw snu, Atilio Falconi.

Planowane jest również badanie szczepów konopi. Genetycy mają nadzieję zidentyfikować różne rodzaje konopi, które istnieją w kraju, w celu stworzenia krajowej bazy danych.

Bracesco mówi, że badania przyczynią się do dostarczenia bezstronnych informacji do debaty otaczającej marihuanę, i pozostaną wolne od wpływów politycznych i interesów sektora prywatnego.
Do tej pory zespół Bracesco nie miał kontaktu z zagranicznymi naukowcami. Ale naukowiec uważa, iż międzynarodowa współpraca będzie nieuchronna oraz bardzo cenna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.