olej cbd, sklep sklep z nasionami konopi

Legalna marihuana w Urugwaju to zielone światło dla naukowców

medycyna-marihuana-nasiona-marihuany-a-z-nich-medyczna-laboratorium-badanie-badanie-marihuany

W ramach nowo uchwalonej ustawy, która legalizuje marihuanę, Urugwaj ma stać się ośrodkiem badań nad wszystkimi aspektami marihuany.

Naukowcy z University of the Republic, największego i najbardziej znanego urugwajskiego uniwersytetu, planują badania korzyści i szkodliwości zażywania konopi indyjskich.

Celem jest zbadanie wszystkich usług towarzyszących konsumpcji marihuany ze wszystkimi biologicznymi, chemicznymi i medycznymi aspektami, mówi Nelson Bracesco, profesor wydziału medycznego.

„Mamy historyczną szansę, zatwierdzoną przez prawo,” dodaje biolog Burix Mechoso.

Bracesco mówi, że dekady zakazu zaowocowały kilkoma badaniami prowadzonymi na poziomie ludzkim.

W USA, National Institute on Drug Abuse (NIDA) jest jedynym źródłem legalnej marihuany dla naukowców i wiele z nich mówi, iż bardzo trudne jest uzyskanie dostępu do niej.

Jedno z pierwszych zaplanowanych badań dotyczyć ma wpływu marihuany na sen. Naukowcy z Urugwaju mają nadzieję określić, które składniki wpływają na jakość snu, ich precyzyjną aplikację, efekty, takie jak na przykład leczenie bezsenności.

„Istnieją zastosowania i skutki wynikające z konopi, które chcemy poddać analizie,” mówi naukowiec do spraw snu, Atilio Falconi.

Planowane jest również badanie szczepów konopi. Genetycy mają nadzieję zidentyfikować różne rodzaje konopi, które istnieją w kraju, w celu stworzenia krajowej bazy danych.

Bracesco mówi, że badania przyczynią się do dostarczenia bezstronnych informacji do debaty otaczającej marihuanę, i pozostaną wolne od wpływów politycznych i interesów sektora prywatnego.
Do tej pory zespół Bracesco nie miał kontaktu z zagranicznymi naukowcami. Ale naukowiec uważa, iż międzynarodowa współpraca będzie nieuchronna oraz bardzo cenna.

Sprawdź

thcthc com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cbd, olej, oleje, olejki, konopne
nasiona marihuany, nasiona konopi, seedbay marijuana, cannabis seeds, akseeds

Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.