Australia: Badacz zakłada, że marihuana powoduje zaburzenia psychiczne, utratę inteligencji

medyczna-marihuana-waga-zielona

Niespodzianka: Gdy podsumowujesz wyniki 20 lat najbardziej anty-konopnych badań jakie można znaleźć, dochodzisz do anty-konopnej konkluzji.

W artykule nazwanym „ostateczne studium” Australijczyk twierdzi, że jego dochodzenie pomiędzy 20 letnimi badaniami ukazuje, że marihuana uzależnia, powoduje problemy ze zdrowiem psychicznym i jest furtką do twardych narkotyków.

Profesor Wayne Hall, doradca do spraw narkotyków w Światowej Organizacji Zdrowia oraz specjalista w dziedzinie uzależnień w Australii, powiedział, że ciężkie, codzienne spożycie marihuany może również prowadzić do wypadków samochodowych i chorego potomstwa. Doszedł do tego wniosku poprzez zbieranie jak największej ilości badań mających na celu obalić marihuanę w ciągu ostatnich 20 lat.

Dla tych z nas, którzy naprawdę są zaznajomieni z badaniami naukowymi dotyczącymi konopi, to wszystko może wydawać się dosyć dziwne, ponieważ podwójnie ślepa próba, wykazała już, że marihuana w najgorszym wypadku jest substancją kreującą zły nawyk; inne badania także obaliły mit, że marihuana jest furtką do innych, w założeniu twardych narkotyków; a jeszcze inne badania wykazały, że dzieci urodzone przez matki palące w przeszłości marihuanę wydawały się być zdrowsze niż dzieci urodzone przez matki, które nie stosowały żadnych substancji.

Wnioski badacza są takie, że ludzie, którzy prowadzą samochód po spożyciu marihuany ponad dwukrotnie częściej lądują w wypadku samochodowym, a dorośli, którzy palili marihuanę w wieku nastoletnim cierpią na zaburzenia psychiczne i zaburzenia czynności mózgu dwa razy częściej niż osoby, które tego nigdy nie robiły.

Opisane przez Halla połączenie pomiędzy stosowaniem marihuany i schizofrenią jest również bardzo podejrzane naukowo, ponieważ posiadamy bardzo aktualne badania w tym zakresie, które od ręki obalają jego teorię.

Hall twierdzi także, że „długoterminowy wpływ” stosowania marihuany nie powinien być dyskontowany.

Mimo wszystko, nawet on musiał przyznać, że marihuana „nie jest tak szkodliwa jak inne nielegalne narkotyki, takie jak amfetamina, kokaina i heroina, z którymi zgodnie z prawem sklasyfikowana w jednej grupie jest marihuana.

Ale nie powstrzymało to Halla od powiedzenia: „Jeśli marihuana nie uzależnia, to heroina i alkohol także nie uzależniają.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Australia: Badacz zakłada, że marihuana powoduje zaburzenia psychiczne, utratę inteligencji”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.