Marihuana łagodzi ból u osób opornych na leczenie

cannabis-kannabis-marihuana-naukowcy-o-marihuanie

Nowe badania sugerują, że odporny na leczenie ból może być efektywnie zarządzany za pomocą leku wykonanego z konopi.

Grupa naukowców z Uniwersytetu w Glasgow w Wielkiej Brytanii, potwierdziła, iż Sativex, lek oparty na marihuanie łagodzi silny i przewlekły ból.

Badanie opublikowane w European Journal of Pain, objęło ponad 300 pacjentów cierpiących na rodzaj bólu nerwowego, nazywanego neuropatycznym bólem obwodowym.

Ból neuropatyczny jest „jednym z najtrudniejszych rodzajów bólu do wyleczenia,” twierdzą autorzy. Połowa pacjentów nie uzyskała żadnej ulgi po zastosowaniu standardowej terapii.

15-tygodniowe badanie przeprowadzono w 39 różnych ośrodkach leczenia, większość z nich znajdowała się w Wielkiej Brytanii. Pacjenci mogli dostosować dozowanie dawki pod siebie, a mimo to skutki uboczne były niewielkie – takie jak zawroty głowy i rzadko zgłaszane nudności.

Oprócz łagodzenia bólu, naukowcy zaobserwowali także poprawę jakości snu.

Inne badania wykazały podobne wyniki – marihuana działa łagodząc ból. Przez wiązanie się z receptorami, zarówno na poziomie mózgu i rdzenia, związki zawarte w marihuanie wydają się wpływać na układ nerwowy i przesyłanie sygnałów bólu.

Lek stosowany w najnowszym badaniu, Sativex jest kompletnym ekstraktem z rośliny zawierającym równe stężenia dwóch głównych składników marihuany, THC i CBD, wraz z mniejszymi poziomami różnych terpenów i innych kannabinoidów znajdujących się w roślinie.

Lek jest lekiem Brytyjskiej firmy GW Pharmaceuticals i produkowany jest w formie aerozolu przeznaczonego do jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.