Spalenie Roślin Składnikami Odżywczymi

Spalenie roślin składnikami odżywczymi jest wynikiem nadmiernego karmienia ich i niestety jest bardzo częstym błędem wśród nowych hodowców. W przeciwieństwie do ludzi, rośliny nie stają się grubsze i większe wraz z większą ilością „pożywienia”. Jeśli podasz nadmiar składników odżywczych, Twoje rośliny zaczną wykazywać oznaki stresu.

1. Na czym polega spalenie roślin składnikami odżywczymi?

Spalenie roślin składnikami odżywczymi jest skutkiem przekarmiania. W przypadku nadmiernego karmienia rośliny zaczną wykazywać oznaki stresu, takie jak żółknięcie końcówek liści, a ostatecznie brązowienie i obumieranie liści. Aby tego uniknąć, ważne jest, aby postępować zgodnie z harmonogramem dostarczonym przez producenta i odpowiednio go dostosować. Miernik TDS mierzy ilość składników odżywczych w roztworze (PPM). Jest to jedyny sposób, aby dokładnie wiedzieć, ile składników odżywczych podajesz roślinom i jest to najlepszy sposób na uniknięcie spalenia składnikami odżywczymi.

Spalenie składnikami odżywczymi jest wynikiem nadmiernego karmienia i jest czymś, z czym borykają się wszyscy hodowcy, ponieważ niektóre rośliny potrzebują więcej składników odżywczych niż inne. Spalanie lub niedobór składników odżywczych może przydarzyć się bardziej doświadczonym hodowcom, ale częściej zdarza się to u nowych hodowców.

Podobnie jak ludzie, rośliny zaczynają „zjadać” niewielką ilość składników odżywczych, a w miarę wzrostu będą potrzebować ich więcej, dlatego producenci zazwyczaj podają na nawozach harmonogram karmienia, mimo że zalecane przez nich dawkowanie może różnić się w zależności od odmiany i podłoża, na którym się je stosuje. Jeśli więc zastanawiasz się czym karmić marihuanę? Powinieneś pamiętać, że nawozy dostarczają tych samych składników odżywczych, czyli azotu, fosforu i potasu, chociaż ilości mogą się różnić w zależności od podłoża, środowiska i konkretnej odmiany, więc upewnij się, że zwracasz uwagę na znaki, które rośliny dają ci podczas karmienia. Jeśli chcesz zapewnić optymalną ilość składników odżywczych, możesz skorzystać z miernika TDS, mierząc PPM (cząsteczki na milion).

2. Spalenie składnikami odżywczymi roślin kwitnących automatycznie.

Automatycznie kwitnące odmiany działają działają nieco inaczej niż zwykłe rośliny fotoperiodyczne. Mają szereg wyraźnych i oczywistych zalet, z których jedną jest to, że wymagają mniejszej ilości składników odżywczych przez cały cykl życia. Jest rzeczą oczywistą, że wymagany poziom składników odżywczych różni się w zależności od odmiany. Nawet w obrębie grupy odmian istnieją różne fenotypy, co może skutkować bardzo różną reakcją roślin, nawet jeśli uprawia się grupę nasion z tego samego pakietu.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, pracując z automatami, jest to, że dzięki zegarowi genetycznemu, który automatycznie przełączy wzrost z wegetatywnego na fazę kwitnienia po około miesiącu, mają mniej czasu na odbicie się od wszelkich problemów. Nadmierne karmienie może prowadzić do zahamowania wzrostu. Tego rodzaju niepowodzenia nie są największym problemem w przypadku odmian fotoperiodycznych, ponieważ można po prostu wydłużyć czas wegetacji, aby zrekompensować mniej więcej tydzień zahamowania wzrostu.
To samo dotyczy automatów, co oznacza, że naprawdę trzeba zachować ostrożność przez cały cykl życia. Zawsze sugerujemy rozpoczynanie od podlewania czystą wodą przez pierwsze 2 tygodnie lub przynajmniej do pojawienia się pierwszego zestawu prawdziwych liści. Częstym błędem, który nieustannie widzimy u początkujących hodowców, jest tendencja do myślenia, że więcej składników odżywczych = lepszy wzrost. W rzeczywistości jest odwrotnie.

3. Oznaki spalenia składnikami odżywczymi.

Kiedy korzenie wchłoną więcej składników odżywczych z marihuany, niż roślina może wykorzystać, nadmiar zahamuje przenikanie wody przez roślinę i wtedy zaczną pojawiać się pewne oznaki przekarmienia. Powinieneś zachować szczególną ostrożność podczas mieszania pożywki, którą podajesz roślinom, ponieważ rośliny nie mają sposobu, aby poradzić sobie z nadmiarem składników odżywczych, zaczną wykazywać oznaki „oparzenia”, takie jak:

• Zawijanie się końcówek liści,
• Żółknięcie lub brązowienie liści
• Kruszenie się liści.

Podsumowanie

Spalenie składnikami odżywczymi może być przerażające, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z konopiami indyjskimi, ale na szczęście można je łatwo naprawić. Zalecamy stosowanie organicznych nawozów do konopi indyjskich, ponieważ trudniej jest spalić nimi rośliny, ale jeśli nie możesz ich znaleźć tam, gdzie mieszkasz, postaraj się poszukać ich w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.