Najlepsze Sposoby Na Zwiększenie Plonów Marihuany

Najlepsze sposoby na zwiększenie plonów uprawy automatycznych odmian marihuany.

Jak wyhodować naprawdę duże rośliny? Wielu hodowców ogląda zdjęcia w mediach społecznościowych i jest pod wrażeniem wielkości i plonów automatycznie kwitnących odmian. Jak to osiągnąć? Cóż, jesteśmy tutaj, aby przedstawić pięć prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby mieć pewność, że Twoje następne zbiory będą rekordowe.

1. Zainwestuj w większe donice.

Wielkość rośliny marihuany nad ziemią jest bezpośrednio powiązana z jej wielkością pod ziemią. System korzeniowy marihuany jest tak samo ważny dla jej zdrowia i plonów, jak krzaczaste drzewo, które widzisz powyżej gleby.

Im więcej miejsca ma ten system, tym większa będzie roślina. Oznacza to, że najłatwiejszym sposobem na zwiększenie plonów jest po prostu uprawa w możliwie większej doniczce. Jednak wszystko zależy od posiadanej przez ciebie przestrzeni – wybór byt dużej doniczki może spowodować, że roślina przerośnie namiot.

2. Korzystaj z gleby wysokiej jakości.

Nasiona marihuany to maszyna, która zamienia ziemię w piękne rośliny. Jakość gleby w doniczce jest bezpośrednio powiązana ze zdrowiem rośliny, a ostatecznie z wielkością zbiorów. Nie możesz po prostu udać się do centrum ogrodniczego w lokalnym sklepie i kupić jakąkolwiek glebę. Wysokiej jakości gleba jest niezbędna dla osiągnięcia wysokiej jakości marihuany i należy ją wybierać ostrożnie.

Korzenie są niezwykle ważne dla wzrostu roślin, dlatego pamiętaj o zapewnieniu im jak najlepszej gleby. Dla początkujących nie można się pomylić z mieszanką 50/50 wybranej przez siebie wysokiej jakości gleby z podłożem kokosowym. Bardziej zaawansowani hodowcy mogą chcieć spróbować uprawy na innych podłożach.

3. Odpowiednie żywienie.

Wysokiej jakości gleba jest konieczna, ale czasami to nie wystarczy. Twoje rośliny będą potrzebować określonych składników odżywczych podczas swojego wzrostu, aby osiągnąć swój maksymalny potencjał. Przy odrobinie ostrożności i szczęścia może się okazać, że Twoja gleba ma wszystko, czego potrzebuje roślina, ale czasami to nie wystarczy.

Należy pamiętać, że rośliny kwitnące automatycznie powinny zawsze otrzymywać połowę zalecanej dawki składników odżywczych. Sugerujemy inwestycję w wysokiej jakości składniki odżywcze dla roślin. Nie możemy polecić żadnej marki, ale możemy poinformować, że rośliny automatycznie kwitnące są bardzo żarłoczne, a najczęstszymi niedoborami żywieniowymi są wapń i magnez.

4. Postaw na hydroponikę.

Jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie potencjału plonów jest całkowite oczyszczenie gleby i przejście na hydrodynamiczny styl uprawy. Hydroponika niesie ze sobą szereg korzyści, ale jeśli Twoim celem numer jeden są większe zbiory, to naprawdę nie ma lepszego sposobu, aby zapewnić sobie największe i najbardziej soczyste pąki w każdej uprawie. Metody uprawy hydroponicznej gwarantują największe plony poprzez szereg procesów. Po pierwsze, usuwając ziemię i hodując korzenie bezpośrednio w roztworze bogatym w składniki odżywcze, przejmujesz pełną kontrolę nad ich całkowitym spożyciem składników odżywczych.
Dzięki temu możesz zapewnić roślinom dokładnie taki sam poziom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jak również zapewnić im dostęp do wyższych stężeń, zwiększając biodostępność każdego z nich. Oznacza to, że Twoje rośliny mogą pobierać więcej energii, aby napędzać swój wzrost, co skutkuje większymi plonami. Masz także całkowitą kontrolę nad zakresem pH, na jaki narażone są korzenie. Oznacza to, że jeśli utrzymasz pożywkę w odpowiednim zakresie pH, nigdy nie będziesz narażony na ryzyko spowodowania blokady składników odżywczych lub innych powiązanych problemów.

Faktem jest, że systemy wodne charakteryzują się znacznie wyższym poziomem natlenienia strefy korzeniowej niż opcje wykorzystujące czystą glebę. Pozwala to na znacznie szybsze tempo wzrostu i zwiększony poziom wigoru, co bezpośrednio koreluje z większymi plonami. Wreszcie, możesz także zastosować zautomatyzowane systemy, aby usprawnić proces i stale zapewniać swoim uprawom idealną ilość składników odżywczych, umożliwiając zoptymalizowane tempo wzrostu.

5. Większe ilości światła.

Automatycznie kwitnące odmiany będą kwitnąć niezależnie od harmonogramu oświetlenia, więc nie ma powodu ograniczać ilości światła, jakie otrzymują. Hodowcy zgłaszają doskonałe wyniki w programie 20 godzin światła i 4 godzin ciemności.

6. Szkolenie roślin (tylko dla profesjonalistów).

Doświadczeni hodowcy mogą znacznie zwiększyć wielkość swoich zbiorów poprzez szkolenie roślin. Jak uprawiać roślinę doniczkową? Cóż, to zależy od rodzaju treningu. Jedna z najpopularniejszych nazywa się „toppingiem” i polega na odcięciu niewielkiej części wierzchołka rośliny, aby pobudzić wzrost dolnych gałęzi. Rezultatem jest krótka roślina z wieloma masywnymi szczytami, które mogą otrzymywać oświetlenie ze światła rosnącego powyżej. Inne opcje szkoleniowe obejmują: Fimming, czyli mniej agresywną alternatywną posypkę; defoliacja lub obcięcie liści rośliny, aby wtłoczyć do kwiatów więcej składników odżywczych; przywiązanie, podczas którego młoda roślina jest przytrzymywana do ziemi za pomocą palików, zmuszając ją do poziomego wzrostu.

Hodowcy mogą zastosować dowolną kombinację tych lub innych technik, aby wyhodować roślinę o idealnym rozmiarze i kształcie, ale należy pamiętać, że może to przynieść odwrotny skutek. Niedoświadczeni hodowcy często podchodzą do szkolenia zbyt agresywnie. W przypadku tradycyjnych odmian fotoperiodowych nie stanowi to problemu, ponieważ roślinę można pozostawić do regeneracji i wegetacji na czas nieokreślony, a hodowca pozwoli na kwitnienie dopiero po zagojeniu wszystkich uszkodzeń. W przeciwieństwie do odmian automatycznie kwitnących, kwitną one dobrze i automatycznie, co oznacza, że wszelkie obrażenia odniesione podczas treningu mogą nie zregenerować się w pełni przed kwitnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.