Nawozy Do Uprawy Marihuany w Glebie

Jak używać nawozów i dodatków do uprawy konopi?

Tak jak ludzie wymagają odpowiedniej i zbilansowanej diety,< nasze rośliny również jej potrzebują, a to pożywienie powinno być dostarczane regularnie i w sposób zrównoważony zarówno pod względem ilości, jak i jakości. Zwykle nawozy do roślin konopi są dostępne w postaci płynnej lub stałej.

Dzisiaj powiemy Ci, jak wykorzystać te składniki odżywcze w najlepszy możliwy sposób, aby mieć zdrowe rośliny w glebie, z niesamowitymi wynikami i bez jakiegokolwiek braku równowagi składników odżywczych.

Istnieje kilka produktów przeznaczonych do uprawy roślin konopi, które można podzielić na różne kategorie:

Podstawowe składniki odżywcze, które zawierają w odpowiednich ilościach makroelementy NPK (azot, fosfor i potas), mikroelementy (wapń, magnez) oraz wszystkie potrzebne pierwiastki śladowe (żelazo, cynk itp.). Ogólnie rzecz biorąc, te składniki odżywcze są dostępne jako nawozy w fazie wzrostu (bogaty w azot N) lub w fazie kwitnienia, chociaż istnieje również kilka kombinacji na cały cykl życia rośliny, na przykład nawóz Fast Food firmy B.A.C.

Organiczne stymulanty, które składają się z witamin, aminokwasów, wodorostów lub ekstraktów roślinnych, kwasów humusowych i/lub fulwowych… Produkty te zawierają niewiele lub nie zawierają składników odżywczych, ale stymulują metabolizm roślin i poprawiają pobieranie składników odżywczych.

Na przykład stymulator korzeni poprawia rozwój korzeni, a stymulator kwitnienia zachęca do prawidłowego tworzenia pąków.
PK Boostery stosuje się w celu zwiększenia gwałtownego wzrostu pąków w fazie tuczenia (około 5 tygodnia kwitnienia). Produkty te zawierają duże ilości fosforu (P) i potasu (K), dwóch najważniejszych dla roślin kwitnących pierwiastków, w bezpośrednio przyswajalnej formie mineralnej. W ten sposób stymulatory kwitnienia nie zawierają azotu i pierwiastków śladowych, ale mogą być stosowane jako podstawowy składnik odżywczy, gdy rośliny są już w pełnym rozkwicie.

Nawozy stałe to zazwyczaj składniki pokarmowe w postaci naturalnej, stałej i wolno uwalniającej się, które można zmieszać z glebą przed jej użyciem: wermikompost, guano, popiół, wodorosty… im więcej tego rodzaju nawozów użyjemy, tym gleba będzie bogatsza, więc nie będziesz musiał używać płynnych składników odżywczych do korygowania niedoborów. Uważaj jednak, aby nie przekarmić roślin zbyt dużą ilością składników odżywczych, zwłaszcza sadzonek lub sadzonek. Świeży nawóz zwierzęcy nie jest zalecany, ponieważ jest wysoce skoncentrowany.

Co oznacza specyfikacja NPK nawozów?

Zwykle każda butelka nawozu ma na etykiecie specyfikację NPK, 3 litery, po których następują 3 cyfry. Litery te odpowiadają trzem głównym składnikom odżywczym roślin: azotowi (N), fosforowi (P) i potasowi (K).

Liczby obok nich odpowiadają proporcji zawartości tych elementów między nimi, na przykład:

Nawóz o NPK 4/2/3 zawiera więcej azotu niż fosforu i potasu i nadaje się do stosowania w fazie wzrostu roślin konopi.
Nawóz o NPK 2/3/4 zawiera więcej fosforu i potasu niż azotu i nadaje się do stosowania podczas kwitnienia roślin konopi.

Ważne jest, aby zrozumieć, że te liczby odpowiadają proporcji, a nie dokładnemu procentowi, więc pożywka może się zmieniać w zależności od użytego produktu lub marki. Co więcej, specyfikacja NPK nie jest taka sama we wszystkich krajach i zmienia się regularnie, z tego powodu etykiety składników odżywczych muszą być stale aktualizowane.

W związku z tym bezcelowe będzie wybieranie produktu o najwyższym współczynniku NPK; to przydatna wskazówka, aby wiedzieć, czy produkt zawiera NPK i w jakich proporcjach, aby odpowiednio je dozować w zależności od etapu życia rośliny.

Stosowanie i dawkowanie składników odżywczych będzie się różnić w zależności od etapu życia, na którym znajdują się rośliny, a także od użytego podłoża uprawowego. Logicznie rzecz biorąc, mniejsze rośliny potrzebują mniejszych ilości składników odżywczych, podczas gdy większe rośliny potrzebują większych ilości nawozu.

Gleba zwykle zawiera pewną ilość składników odżywczych, co oznacza, że ​​będziesz musiał poczekać kilka tygodni, zanim potrzebne będą dodatkowe składniki odżywcze w płynie:

Około 7 do 10 dni po przesadzeniu (lub kiełkowaniu) w słabo nawożonej glebie (Light Mix)
Około 2 do 3 tygodni po przesadzeniu (lub kiełkowaniu) na bogatszych glebach (All-Mix lub BioCanna)
Uzyskanie niesamowitych wyników w małych doniczkach bez pomocy płynnych składników odżywczych jest prawie niemożliwe, dlatego w tym przypadku należy regularnie stosować płynne nawozy do karmienia roślin, aby uniknąć niedoborów składników odżywczych.

Płynne składniki odżywcze (i wzmacniacze PK) są czasami dodawane do każdego podlewania lub mogą być używane alternatywnie z samą wodą lub podstawowymi składnikami odżywczymi. Używanie samej wody (lub wody i enzymów) działa świetnie, aby uniknąć gromadzenia się soli w podłożu, rozcieńczając niewykorzystane składniki odżywcze.

Nawozy są zwykle wchłaniane przez system korzeniowy. Wyjątkowo, a zwłaszcza w okresie wzrostu, nawozy dolistne mogą być również stosowane do szybkiego korygowania niektórych niedoborów lub nierównowagi, ale zwykle należy ich unikać, ponieważ rośliny mają tendencję do znacznie wolniejszego rozwoju korzeni, gdy są karmione przez liście.

W pewnym momencie prawie wszyscy hodowcy konopi będą musieli zastosować taki czy inny spray dolistny na swoje rośliny. Mogą potrzebować fungicydu lub środka owadobójczego; a może chcesz nawozić, skorygować niedobór składników odżywczych lub po prostu wzmocnić rośliny. Niezależnie od powodu uważamy, że warto wykonywać tę pracę właściwie, a w tym poście przedstawimy kilka podstawowych środków, które należy podjąć za każdym razem, aby upewnić się, że uzyskujemy najlepsze możliwe wyniki i nie uszkadzamy naszych roślin.

Stymulanty organiczne zawierają niewiele lub nie zawierają NPK, więc można je stosować przy każdym podlewaniu i/lub dolistnie przed rozpoczęciem fazy kwitnienia. Jak to ma miejsce w przypadku witamin dla roślin konopi, są one szybciej przyswajane przez liście niż przez korzenie.

Jak dozować składniki odżywcze do konopi?

Producenci odżywek dla roślin zwykle mają harmonogramy karmienia lub plany żywieniowe dla swoich produktów, które można znaleźć w większości sklepów z uprawami, a także w Internecie. Te programy żywieniowe są wytycznymi, więc będziesz musiał dostosować je do każdej rośliny lub odmiany, biorąc pod uwagę, że każda odmiana ma inne potrzeby żywieniowe i rozwój korzeni. Tak więc dawki mogą się różnić w zależności od warunków uprawy, uprawianych odmian itp. Przekarmianie roślin może stać się poważnym problemem, więc zawsze lepiej jest zacząć od niskich dawek i stopniowo je zwiększać w razie potrzeby.

Zgodnie z ogólną zasadą, zalecamy stopniowe zwiększanie dawki składników odżywczych, przechodząc od mniejszej do większej.

Zacznij od niskiej dawki (sadzonki i ukorzenione klony)
Stopniowo zwiększaj ilość składników odżywczych każdego tygodnia
Następnie stopniowo zmniejszaj dawkę, aż produkt nie będzie już potrzebny.

W każdym razie najważniejsza jest obserwacja roślin, aby szybko zidentyfikować ewentualne oznaki nadmiarów lub niedoborów. Uważność i reagowanie na potrzeby roślin jest zawsze bardziej efektywne niż ślepe przestrzeganie harmonogramu karmienia.

Składniki odżywcze do fazy rozciągania na początku okresu kwitnienia

Stosowanie składników odżywczych w okresie wegetatywnym i składników odżywczych do kwitnienia w fazie kwitnienia wydaje się logiczne, ale zarządzanie składnikami odżywczymi może być nieco trudne w ciągu pierwszych 2 tygodni kwitnienia, czyli okresu znanego jako „rozciąganie”. W tym momencie zapotrzebowanie roślin na azot jest największe, dlatego ważne jest, aby kontynuować stosowanie składników odżywczych przez około 10 do 15 dni po zmianie fotoperiodu na 12/12.

Jeśli zaczniesz stosować składniki odżywcze do kwitnienia od zmiany do 12/12, twoje rośliny szybko zużyją swoje rezerwy azotu, co doprowadzi do żółknięcia liści w dolnej części rośliny. Gdy rośliny są w pełnym rozkwicie, bardzo trudno jest skorygować ten niedobór azotu, co może prowadzić do niższych plonów.

Czy w tej samej uprawie konopi można stosować razem różne zakresy nawozów?

Nie zaleca się mieszania różnych marek nawozów i dodatków do uprawy konopi, w rzeczywistości produkty z tego samego asortymentu są formułowane tak, aby działały ze sobą w synergii. Produkty te należy stosować w tej samej wodzie/zbiorniku do nawadniania, dodając je jeden po drugim i dobrze mieszając wodę za każdym razem, gdy dodajesz nawóz. Nigdy nie mieszać produktów w czystej, nierozcieńczonej postaci (bez wody).

Możliwe jest jednak stosowanie produktów z różnych asortymentów, ale konieczne jest poznanie dokładnego składu każdego produktu, aby uniknąć ryzyka powielania składników odżywczych lub potencjalnych niezgodności między nimi. W przypadku wątpliwości dotyczących powiązania różnych produktów w naszym katalogu, nie wahaj się z nami skontaktować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.