Uprawa Indoor Czy Outdoor?

Co Jest Lepsze: Uprawa Marihuany Indoor Czy Outdoor?

Czy powinieneś rozważyć uprawę swojej odmiany konopi w pomieszczeniu, czy po prostu uprawę na zewnątrz? Być może będziesz musiał rozważyć wiele kwestii. Debata na temat tego, czy uprawa konopi indoor czy outdoor jest lepsza, trwa od wielu lat. Sama roślina jest uważana za jedną z najstarszych roślin w historii ludzkości. Przez większą część historii uprawy konopi, procesy hodowlane przeprowadzano na zewnątrz. Zasadniczo otwarta przestrzeń jest uważana za naturalne siedlisko rośliny konopi. Chociaż to prawda, konopie można uprawiać również w pomieszczeniach, na małej przestrzeni.

Istnieje długa historia o tym, dlaczego hodowcy zaczęli uprawiać swoje odmiany indoor, potajemnie w zamkniętych przestrzeniach. Zapisy historyczne sugerują, że uprawa konopi w pomieszczeniach rozpoczęła się w 1911 roku. W tym samym roku stan Massachusetts wprowadził ustawowy zakaz uprawy konopi. W następnych latach wielu nielegalnie kontynuowało sadzenie marihuany w odległych, otwartych przestrzeniach, z dala od wścibskich oczu władz. Prawo antykonopne rozprzestrzeniło się poza Massachusetts, ponieważ inne stany wkrótce zaczęły ograniczać uprawę marihuany za pomocą tego prawa.

W 1937 r. rząd federalny uchwalił kontrowersyjne przepisy kryminalizujące uprawę marihuany.

Ustawa Marijuana Tax Act oznaczyła marihuanę jako substancję z Grupy 1, która „nie ma korzystnego zastosowania medycznego i ma dużą skłonność do nadużywania”. Prawo to zostało ściśle wdrożone, zmuszając hodowców marihuany do rozważenia nowych metod uprawy. Te nowe metody formowania całkowicie zmieniły sposób, w jaki entuzjaści marihuany uprawiają swoją ulubioną roślinę. Aby uniknąć ścigania przez państwo, hodowcy konopi opracowali różne metody uprawy konopi w pomieszczeniach. Ten ruch zrodził wskazówki dotyczące uprawy konopi w pomieszczeniach i pomógł utrzymać nasiona w obiegu do czasu uchwalenia korzystnych przepisów.

Niezależnie od wybranej metody, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Te czynniki nie tylko wpłyną na Twój wybór, ale także pomogą Ci rozważyć wprowadzenie niezbędnych zmian po drodze.

1. Cena

Zarówno uprawa zewnętrzna, jak i wewnętrzna wymaga poniesienia pewnych opłat. W uprawie indoor zaczyna się od zabezpieczenia przestrzeni do uprawy. Istnieje kilka obudów wewnętrznych, które można kupić online. Ponieważ sprzęt, którego potrzebujesz do obu typów konfiguracji, jest nieco inny, powinieneś rozważyć cenę przed podjęciem wyboru. Potrzebne mogą być również systemy oświetlenia wewnętrznego i kontroli wilgotności. Dobre rozważenie oszacowania ceny znacznie pomoże Ci w podjęciu najlepszej decyzji.

2. Warunki klimatyczne

Uzyskaj lepsze zrozumienie klimatu w Twoim mieście, zanim wybierzesz metodę uprawy. Uprawa wewnętrzna może być odpowiednia, jeśli panujące warunki klimatyczne mogą poważnie wpłynąć na produktywność twojej rośliny. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli mieszkasz w suchych regionach lub obszarach o długim okresie zimowym w ciągu roku. Jednak możliwe jest uprawianie odmiany konopi na zewnątrz w zimie, jeśli znasz kilka wskazówek dotyczących uprawy konopi w niskich temperaturach. Możesz potrzebować wiedzy naukowca zajmującego się roślinami, który pomoże ci ocenić wpływ klimatu na rośliny uprawiane w twoim regionie.

3. Jakość

Jak dobrze wybrana odmiana konopi sprawdza się zarówno w warunkach uprawy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz? Jak wysoka może urosnąć? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci zrozumieć, czy Twoja roślina będzie lepsza na zewnątrz, czy w zamkniętej przestrzeni. Istnieje wiele odmian konopi, które po sadzeniu na zewnątrz dają lepsze zbiory. Jednak wiele innych rozwija się również w zamkniętych przestrzeniach. Przed dokonaniem zakupu należy zapytać, jak metoda uprawy wpływa na odmianę konopi.

Jeśli rozważyłeś te trzy czynniki, ale nadal nie masz pewności, czy sadzić marihuanę na zewnątrz, czy w zamkniętej przestrzeni, musisz porównać zalety i wady obu metod.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.