Jak Rozpoznać Fazę Kwitnienia?

Jak sprawdzić, czy moja roślina marihuany kwitnie?

Gdy zmienisz harmonogram oświetlenia swojej rośliny i zacznie ona kwitnąć, prawdopodobnie będziesz niecierpliwie czekać na pojawienie się pierwszych pąków. Obserwowanie, jak roślina rozwija swoje kwiaty, jest niesamowitym procesem, ale musimy również uważnie monitorować ją przez całe jej życie, aby mieć pewność, że skończymy ze smacznym dymem.

Głównym powodem, dla którego sprawdzamy rośliny konopi pod kątem ich kwiatów, jest uniknięcie problemów z kwiatami męskimi. Dla niektórych hodowców ich uprawa jest zamierzona jako sposób na tworzenie nowych odmian lub produkcję nasion, ale dla większości może to być prawdziwy ból. Męska genetyka w twoim ogrodzie szybko zapyli samice, jeśli nie zostanie rozwiązana. To dlatego tak wielu hodowców uwielbia nasiona feminizowane.

Być może zadajesz sobie pytanie: „Ale jak rozpoznać, czy moja roślina konopi kwitnie?” Nie szukaj dalej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby omówić wszystkie rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas sprawdzania roślin pod kątem kwiatów. Stosując tylko kilka środków ostrożności, możesz zaoszczędzić sobie wiele czasu i kłopotów. Aby ułatwić Ci ten proces, stworzyliśmy ten prosty przewodnik.

Męskie kwiaty konopi wyglądają zupełnie inaczej niż żeńskie kwiaty konopi. Kluczem jest wczesne wykrycie ich, aby móc szybko działać.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz nasiona zwykłe, automatyczne czy feminizowane, roślina pokaże swoją płeć po około 3 tygodniach wegetacji, chociaż niektóre odmiany mogą wymagać nieco więcej czasu. Na tym etapie możemy sprawdzić rośliny pod kątem wczesnych oznak płci. Ten hodowca zauważył, że jego rośliny były męskie po przekształceniu ich w kwiat, więc bądź ostrożny.

Wczesne kwiaty – to znak, że rośliny są prawie gotowe do wejścia w fazę kwitnienia. Do tej pory roślina miała wyrosłe gałęzie i liście naprzeciw siebie od głównej łodygi, jednak w tym momencie zaczną się one zmieniać. Kwiaty żeńskie rozwijające słupki.

Możemy zidentyfikować kwiat konopi, sprawdzając następujące cechy:

Męskie wczesne kwiaty to bardzo mała zamknięta kula lub woreczek, który jest pełen pyłku. W końcu zakwitnie w fazie kwitnienia i rozniesie pyłek na duże odległości, próbując połączyć się z samicą.

Kwiaty żeńskie pokazują swoją płeć tydzień lub dwa po męskich, około 4-6 tygodni od wysiania. Wyglądają jak małe pąki w kształcie kropli (kielichy) z białymi włoskami słupków. Jeśli roślina jest żeńska, będą one rosły w dużych ilościach wokół obszarów międzywęźli, gdy roślina zakwitnie, by ostatecznie uformować to, co zwykle nazywamy „pączkiem”.

Zarówno kwiaty męskie, jak i żeńskie rosną w pobliżu międzywęźli liści na gałęziach. To najlepsze miejsce do sprawdzenia, ponieważ między liśćmi nie są one łatwe do zauważenia.

Uwaga: Drobnych, spiczastych liści, które również rosną w pobliżu międzywęźli, nie należy mylić z wczesnymi kwiatami.Nazywa się je przylistkami i są one związane ze strukturą liści rośliny, a nie z kwiatami.

Hermafrodyty

Hodowcy mogą spodziewać się różnych wyników w zależności od rodzaju uprawianych nasion. Regularne nasiona zwykle dają w przybliżeniu połowę roślin męskich i połowę roślin żeńskich. Jeśli otrzymałeś feminizowane nasiona, jest bardzo mało prawdopodobne, że otrzymasz męskie kwiaty, ale nadal może się to zdarzyć, jeśli roślina zostanie poddana stresowi. Żeńska roślina, która wytwarza męskie kwiaty, nazywana jest hermafrodytą lub „hermie”.

Lekkie wycieki, nagłe zmiany temperatury, niedobory i inne stresy mogą spowodować, że żeńskie rośliny konopi staną się hermafrodytami. Oznacza to, że będą produkować zarówno kwiaty męskie, jak i żeńskie. Twoje pąki będą miały w sobie nasiona, a to nie jest korzystne, jeśli szukasz produktu do palenia. Wczesne kwiaty hermafrodyt wyglądają jak mały żółty banan i często rosną w pobliżu pąków.

Wczesne oznaki kwitnienia

Twoje rośliny rozpoczną swój cykl kwitnienia po zmianie cyklu światła z 18/6 na 12/12. W ciągu pierwszego tygodnia rośliny powinny zacząć pokazywać swoje słupki w większej liczbie. Jeśli uprawiasz nasiona feminizowane, jest to najlepszy czas na sprawdzenie, czy nie występują hermafrodyty.

Gdy roślina rośnie i rozwijają się pąki, coraz trudniej jest dostrzec męskie kwiaty. Po pierwszych kilku dniach kwitnienia należy sprawdzić, czy nie ma kwiatów męskich. Jeśli zauważysz je wcześnie, unikniesz późniejszego zrujnowania swojej ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.