Czy Jesteś Gotowy Do Uprawy Marihuany w Domu?

W życiu fanów marihuany zawsze przychodzi taki moment, gdy jedna z głównych idei staje pod znakiem zapytania: „czy powinienem uprawiać własne rośliny marihuany w domu?”. Korzyści z uprawy marihuany w domu są niekwestionowane, jednak podjęcie takiej decyzji może czasami być dość przerażające, tym bardziej, jeśli po raz pierwszy planujesz uprawiać własną marihuanę. Pomysł zmierzenia się z zupełnie nowym światem w zakresie warunków uprawy konopi indyjskich, takich jak narzędzia, techniki i przepisy na składniki odżywcze, może być zbyt przytłaczający.

Niemniej jednak nie powinieneś pozwolić, aby takie obawy powstrzymywały Cię od zrobienia czegoś, co chciałbyś osiągnąć! Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć uprawę marihuany w domu? Sprawdźmy to!

1. Twoja sytuacja ekonomiczna.

Nie chcemy być natrętni, ale jednym z najważniejszych filarów, który może zadecydować o Twojej decyzji o uprawie konopi indyjskich w domu, jest stabilność ekonomiczna. Chociaż na dłuższą metę uprawa marihuany w domu zmniejszy wiele wydatków, takich jak kupowanie marihuany od kogoś innego, w przychodni lub kawiarni, lub te związane z członkostwem w klubie konopnym.

Pierwsza uprawa marihuany wiąże się z pewnymi poważnymi kosztami początkowymi, które należy wziąć pod uwagę. W pierwszej kolejności, poza nasionami, będziesz musiał kupić kilka niezbędnych produktów, o czym, jak sądzimy, już wiesz. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się na uprawę konopi w pomieszczeniu, czy na zewnątrz.

• Koszty uprawy marihuany indoor

Jak być może już słyszeliście lub nie, porównując, która metoda uprawy jest droższa okazuje się, że uprawa konopi w pomieszczeniach zamkniętych jest zwykle nieco droższa niż uprawa na zewnątrz. Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze, jeśli zdecydujesz się na uprawę marihuany w pomieszczeniu, będziesz musiał wydać znacznie więcej pieniędzy na sprzęt, który umożliwi aranżację pomieszczenia do uprawy. Obejmuje to takie rzeczy, jak lampy i żarówki, ekstraktory lub filtry, wieszaki, wentylatory, narzędzia pomiarowe, a może nawet namiot.

Jednocześnie będziesz musiał kupić doniczki, dobrą glebę do pielęgnacji roślin i składniki odżywcze, które pokryją wszelkie niedobory, które mogą wystąpić w procesie wzrostu. I na koniec, musisz wziąć pod uwagę podwyżkę, którą z pewnością zauważysz na swoim rachunku za prąd. Kiedy uprawiasz marihuanę w pomieszczeniu, sprzęt elektryczny działa przez cały dzień, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez co najmniej 3 miesiące, więc upewnij się, że jesteś w stanie pokryć te koszty, zanim podejmiesz decyzję o posadzeniu nasion.

• Koszty uprawy marihuany outdoor

Chociaż uprawa marihuany na świeżym powietrzu może nie wiązać się z takimi samymi kosztami, jak uprawa marihuany w pomieszczeniu, nadal będzie wymagać wydania trochę pieniędzy na materiały eksploatacyjne. Aby poznać podstawy uprawy konopi na świeżym powietrzu, oczywiście najpierw musisz kupić nasiona. Następnie, w zależności od gleby, będziesz musiał kupić ziemię specjalnie dla swoich przyszłych roślin, chociaż zalecamy to zrobić, ponieważ gleba gruntowa jest zwykle lekko zanieczyszczona i może prowadzić do problemów w przyszłości, takich jak szkodniki, co prowadzi nas do następnego wydatku.

Główna różnica między uprawą marihuany w pomieszczeniu i na zewnątrz polega na kontroli nad całym procesem. Uprawa w pomieszczeniach zapewnia większą kontrolę niż na zewnątrz, co oznacza, że można uniknąć niektórych problemów związanych ze szkodnikami, których raczej nie da się uniknąć w przypadku roślin uprawianych na zewnątrz. Tak więc, jeśli myślisz o uprawie konopi indyjskich na świeżym powietrzu, pamiętaj, że możesz i najprawdopodobniej będziesz musiał wydać trochę pieniędzy na pestycydy lub środki zaradcze.

2. Przestrzeń, światło, temperatura.

Kolejnym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na uprawę konopi w domu, jest ilość miejsca przeznaczonego na rozwój roślin. Jeśli masz zielone pole, na którym możesz zasadzić nasiona nie powinieneś się zbytnio martwić, Twoje rośliny będą mogły urosnąć tyle, ile potrzebują. Ale sytuacja jest zupełnie inna, gdy planujesz uprawiać marihuanę w pomieszczeniu lub na balkonie.

Zalecamy ostrożny wybór nasion, ponieważ niektóre odmiany zwykle rosną większe niż inne, więc jeśli liczysz na małą przestrzeń dla swoich roślin, zdecydowanie wybierz mniejsze rośliny, aby w pełni zoptymalizować przestrzeń. Jednocześnie przy wyborze przestrzeni należy pamiętać o świetle.

• Światło

Nie tylko będziesz potrzebować wystarczająco dużej przestrzeni, aby Twoje rośliny mogły swobodnie rosnąć i na boki, ale musisz się upewnić, że jeśli nie uprawiasz w namiocie lub pomieszczeniu do uprawy, masz odpowiednie źródło światła.

W pierwszej fazie wzrostu, fazie wegetatywnej, rośliny marihuany wymagają od 18 do 24 godzin światła (co jest możliwe tylko w pomieszczeniach do uprawy w pomieszczeniach zamkniętych lub latem w takich miejscach jak Norwegia, Islandia, Szwecja, Alaska, Finlandia, najdalej na południe wysunięty punkt w Argentynie lub na północ w Kanadzie).

Później, w fazie kwitnienia, Twoje rośliny konopi będą potrzebowały mniej godzin światła, ponieważ zaczną wytwarzać kwiaty, na które tak bardzo czekasz, gdy będą miały więcej czasu na noc. Dlatego należy również pamiętać, że jeśli otrzymają bezpośrednie światło ze sztucznego źródła lub księżyca, gdy będą w drugim etapie, może to mieć wpływ na produkcję ich pąków.

• Temperatura

Kiedy będziesz gotowy do uprawy marihuany, ostatnim aspektem, o którym musisz zadbać, jeśli chodzi o idealne warunki uprawy konopi indyjskich, jest pogoda. Najlepszą porą roku na uprawę marihuany na świeżym powietrzu jest bez wątpienia lato, biorąc pod uwagę, że dni są długie i ciepłe, czyli dokładnie to, czego potrzebują ci goście. Jeśli więc zamierzasz sadzić nasiona konopi, sugerujemy rozpoczęcie ich kiełkowania na początku wiosny. Będzie to idealne rozwiązanie, abyś mógł je przenieść, gdy podrosną, na silne letnie słońce, w samą porę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.