Jedzenie Mango Zwiększa Twój Haj

Mango, podobnie jak inne owoce zawierające terpeny i mircen, mogą zwiększyć twój haj. Według jednego z badań przeprowadzonych na początku lat 70., uzasadnione jest przypuszczenie, że po spożyciu mircenu organizm zyskuje natychmiastową zdolność do wchłaniania wielu substancji chemicznych dzięki lepszej funkcjonalności błon komórkowych.

Badanie mówi dalej, że jeśli palisz zioło po zażyciu mango, które zawiera terpeny i mircen, twoje ciało będzie gotowe do wchłonięcia substancji chemicznych z zioła.

Jedzenie mango przed lub podczas spożywania marihuany jest jednym z legalnych sposobów, w jaki użytkownicy trawki robią to od wielu lat i wierzą, że pomaga to stworzyć euforyczny haj, którego szukają.

Aby zrozumieć, jak mango może wpływać na działanie marihuany, musisz znać składniki dojrzałego mango:

Terpeny – ten związek chemiczny występuje nie tylko w mango, ale także w wielu innych owocach tropikalnych. To są węglowodory. Po wydobyciu lub zjedzeniu wydzielają słodki aromat. Oprócz egzotycznego zapachu, w połączeniu z mocą marihuany, węglowodory powodują natychmiastowy haj.

Mircen – nie ma różnicy między terpenami a mircenem. Te dwa nadają mango niepowtarzalny smak i zapach. Jak wspomniano, te składniki odżywcze znajdują się również w innych owocach, ale można się spodziewać, że mango będzie miało większy procent składników odżywczych.

Jaka jest interakcja między mango a marihuaną?

Entuzjaści marihuany wypróbowali tę sztuczkę i stwierdzili, że rzeczywiście, mango wydaje się wzmacniać działanie twojego zioła. W rzeczywistości istnieje wiele anegdotycznych doniesień, że zjedzenie mango tuż przed spożyciem zioła powoduje intensywniejsze efekty, które zwykle utrzymują się znacznie dłużej.

Więc jaki jest związek między mango i marihuaną? Teoretycznie rzecz biorąc, mango zawiera mnóstwo terpenów mircenowych, które wzmacniają działanie marihuany i skracają czas ich pojawienia się o połowę!

Badanie przeprowadzone w Szwajcarii w 1997 roku przeanalizowało profil terpenowy szesnastu różnych odmian marihuany i wykazało, że mircen był najliczniejszym terpenem w każdej odmianie. Naturalnie terpeny z mango działają na te same receptory w naszych ciałach, co terpeny z konopi, tworząc w ten sposób efekt otoczenia.

Czy więc mango może naprawdę wzmocnić efekty marihuany?

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie brzmi: tak! Przyjmowanie mango razem z trawą może skutecznie zintensyfikować twój haj.

Po spożyciu mircenu twoje ciało zyskuje natychmiastową zdolność do wchłaniania wielu chemikaliów dzięki lepszej funkcjonalności błon komórkowych.

Badanie, o którym wspomnieliśmy wcześniej, sugeruje, że jeśli palisz marihuanę po zjedzeniu mango, które zawiera terpeny i mircen, twoje ciało będzie gotowe do wchłonięcia wielu substancji chemicznych z marihuany.

Sugeruje się również, że terpeny mircenowe zawarte w mango są szybko wchłaniane do krwiobiegu i ostatecznie do mózgu. Po wprowadzeniu terpenów z mango do swojego organizmu, THC i inne niezbędne kannabinoidy z marihuany będą poruszać się na tych terpenach, przyspieszając w ten sposób początek efektów.

Należy pamiętać, że w tym momencie możemy jedynie teoretyzować o skuteczności mango w intensyfikacji haju, dopóki nie zostanie przeprowadzone więcej badań klinicznych w tym samym temacie, aby wyciągnąć konkretne wnioski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.