Malta Pierwszym Krajem UE z Legalną Marihuaną

Malta stała się pierwszym krajem UE, który zalegalizował uprawę i osobiste używanie konopi.

Dorośli będą mogli posiadać do siedmiu gramów konopi i uprawiać nie więcej niż cztery rośliny w domu.

Ale palenie w miejscach publicznych lub w obecności dzieci będzie nielegalne.

Kilka innych krajów ma podobne plany, takie jak Niemcy, Luksemburg i Szwajcaria. Kraje takie jak Holandia tolerują używanie konopi w pewnych okolicznościach.

Projekt uzyskał 36 głosów za i 27 przeciw.

Minister ds. równości, Owen Bonnici, powiedział, że „historyczny” ruch powstrzyma małoletnich użytkowników konopi przed stawieniem czoła systemowi wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i „ograniczy handel narkotykami poprzez upewnienie się, że [użytkownicy] mają teraz bezpieczną i uregulowaną drogę, z której mogą uzyskać konopie”.

Jednak opozycyjna Partia Nacjonalistyczna Malty głosowała przeciwko zmianie.

W październiku jej przywódca Bernard Grech – który początkowo poparł nowe prawo – ostrzegł, że „doprowadzi to tylko do wzmocnienia nielegalnego rynku, wykorzystującego przestępczość zorganizowaną”, według The Times.

Przeciwnicy wezwali prezydenta Malty George’a Vellę, by nie podpisywał tego prawa, co jest ostatnim, uroczystym etapem.

W ramach zmian każdy, kto ma więcej niż siedem gramów, ale mniej niż 28 g, może zostać ukarany grzywną w wysokości do 100 euro (85 funtów; 112 dolarów).

Karą za palenie w miejscach publicznych będzie grzywna w wysokości 235 euro, a osoby palące konopie w obecności osób poniżej 18 roku życia mogą zostać ukarane grzywną do 500 euro.

Zostaną utworzone stowarzyszenia, które będą dystrybuować marihuanę lub nasiona do uprawy marihuany, regulując w ten sposób, ile ktoś kupuje – a dana osoba może być członkiem tylko jednego stowarzyszenia.

Istnieje również wsparcie dla nieletnich, u których znaleziono marihuanę. Zostanie im zalecony plan opieki lub leczenie, w przeciwieństwie do aresztowania lub zarzutów karnych.

Prawa dotyczące konopi na całym świecie

Posunięcie Malty, najmniejszego państwa członkowskiego UE, prawdopodobnie będzie pierwszym z wielu krajów, które zmienią swoje przepisy dotyczące konopi po tym, jak ONZ w zeszłym roku zmieniła klasyfikację konopi w celu uznania jej zastosowań terapeutycznych.

Rządy Luksemburga, Niemiec i Szwajcarii ogłosiły plany ustanowienia prawnie regulowanego rynku.

Konopie indyjskie są nadal technicznie nielegalne w Holandii, która słynie z kawiarni z konopiami indyjskimi. Istnieje jednak tolerancja na lek sprzedawany w kawiarniach.

Włochy zorganizują referendum w tej sprawie w tym roku, podczas gdy Republika Południowej Afryki, Meksyk, Jamajka, Portugalia i szereg stanów USA już wprowadziły podobne przepisy.

Urugwaj był pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował konopie indyjskie na własny użytek w 2013 roku, a następnie Kanada w 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.