Marihuana jako środek uśmierzający lub przeciwbólowy

marihuana-powinna-byc-legalna

Istnieje wiele zastosowań i aplikacji medycznej marihuany, jeden z nich obejmuje złagodzenie bólu lub analgezji. Istnieją obszerne dowody potwierdzające fakt, że marihuana pomaga zmniejszyć ból, co z kolei pomaga pacjentom, a w skutku tego mogą zmniejszyć dawki innych leków, które powodują mnóstwo niepożądanych skutków ubocznych, takich jak nudności, wymioty, problemy żołądkowe, senność i tym podobne. Oczywiście, każdy jest inny i medyczna marihuana może nie sprawdzić się u każdego i w każdym przypadku.

Istnieje bardzo niewiele badań przeprowadzonych na żywych ludziach, a wyniki badań są mieszane, i to właśnie jest jedna z przyczyn, dlaczego kannabis nie został wciąż całkowicie i powszechnie zalegalizowany. Mimo, że wyniki mogą być niejednoznaczne, może wydawać się to dziwne, że pomimo iż wykazano, że marihuana pomaga znacznej liczbie uczestników badania, rząd wciąż nie zlecił bardziej dokładnego i intensywnego badania w celu uzyskania klarowniejszego obrazu.

Niejednoznaczny charakter tych badań jest jednym z powodów, dlaczego rząd w pełni nie zalegalizował marihuany (dla każdego). Jednakże, istnieje wiele innych tabletek i leków, które zostały rygorystycznie sprawdzone i przedstawione jako bezpieczne dla wszystkich pacjentów, pomimo tego, że mogą powodować wiele skutków ubocznych lub nawet przynieść więcej problemów niż faktycznej pomocy. Innym powodem jest fakt, że marihuana może uzależniać. Jednakże, kodeina również uzależnia, a mimo to jest legalna oraz uznawana za bezpieczną do stosowania, więc to daje nam wszystkim małą nadzieję na koniec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Marihuana jako środek uśmierzający lub przeciwbólowy”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.